Światowe galerie, lodowe rzeźby i historia "Voque" - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 14:51
Zaprosimy m.in. na rozmowę z Iną Lekiewicz, redaktor naczelną "Voque Polska". Sprawdzimy także, co warto zobaczyć w galeriach na świecie. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Pixel-Shot

Program rozpoczniemy od przeglądu wystaw w galeriach światowych. Ada Janiszewska przygotuje autorską selekcję ekspozycji, które możemy zobaczyć wirtualnie oraz na żywo w galeriach, muzeach i centrach kultury na całym świecie.

Czytaj także:

Po godz. 10.35 sprawdzimy, co kultura czerpie z przyrody i jak natura inspiruje twórców. W tym celu zajrzymy na Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu - jedyny w Polsce festiwal profesjonalnych rzeźbiarzy w lodzie. Wydarzenie odbywa się od 2006 na Starym Rynku w Poznaniu. W tym roku na weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. 

Po godz. 10.45 "Pożegnanie jesieni" - powieść Stanisława Ignacego Witkiewicza przeczyta Jakub Kordas, absolwent  Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Czytaj także:

W drugiej części audycji gościem Czwórki będzie Ina Lekiewicz, redaktor naczelna polskiej edycji "Voque". Porozmawiamy na temat książki "Glossy" Niny-Sophi Miralles. Opisała ona 130 lat historii magazynu, który z "plotkarskiej gazety o życiu towarzyskim przekształcił się w biblię mody i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie" - piszą wydawcy.

***

 Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w środę (01.12) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka galerie