Polskie Radio
Section05
Kasia Dydo

Jak zrealizować swój pierwszy film? Studio Munka SFP pomaga

Studio Munka SFP ogłasza nabór do programów Trzydzieści Minut i Sześćdziesiąt Minut, których celem jest umożliwienie młodym twórcom profesjonalnego debiutu fabularnego. - Mamy kilka programów skierowanych do młodych ludzi, którzy chcieliby zrealizować swoje pierwsze filmy - mówi Katarzyna Malinowska, kierowniczka projektów. - To są programy dotyczące realizacji filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, krótkometrażowych, ale i pełnometrażowych. Jest tego sporo. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM konkurs Studio Munka Stowarzyszenie Filmowców Polskich Kasia Dydo Katarzyna Dydo

Festiwal Europejski Poeta Wolności - by poezja zajęła należne sobie miejsce

Europejski Poeta Wolności to wielowymiarowa inicjatywa poetycka. Pod tym hasłem kryje się festiwal, nagroda i seria wydawnicza. Za tegoroczny program festiwalu odpowiadają poetki: Magdalena Kicińska i Małgorzata Lebda, które są przekonane o tym, że poezja jest dla wszystkich. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Magdalena Kicińska literatura poezja Małgorzata Lebda Monika Herceg Europejski Poeta Wolności nagroda

Sztuka zarabiania pieniędzy. Czy artysta musi być biedny?

W Polsce przez długi czas funkcjonował mit biednego artysty - idealisty, którego świat jest w stanie docenić dopiero po śmierci. - Dziś to się zmienia, rozmawiamy o pieniądzach, a rynek sztuki jest transparentny. W sztuce współczesnej nie ma limitów, jeśli chodzi o progi finansowe - mówi Piotr Czajkowski, artysta i wykładowca akademicki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka SZTUKA sztuka współczesna malarstwo rzeźba pieniądze Akademia Sztuk Pięknych Kasia Dydo

Singiel "To nie efekt placebo" - Rubens zapowiada drugi album

Niedawno światło dzienne ujrzał singiel "To nie efekt placebo". Tym kawałkiem Rubens zapowiada drugi album. - Moje piosenki mogą wydawać się nostalgiczne, ale ja uważam, że tam jest fifty- fifty. Zdecydowanie tyle, ile radości, tyle smutku - mówi artysta. - Moje utwory są takie jak ja. Słodko-gorzki to dobre określenie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Rubens singiel piosenka Damian Sikorski Katarzyna Dydo Kasia Dydo muzyka rozrywkowa