Polskie Radio
Section05
Kasia Dydo

Big Book Cafe & Festival. "Otwieramy się na nowe!"

Obcowanie z literaturą jest ciekawym sposobem spędzania czasu. Udowodnił to Big Book Festival - jeden z najważniejszych festiwali książek w Europie. Tegoroczna, 11. już odsłona odbędzie się pod hasłem "#OtwieraMYsię!". - Już samo otwarcie książki jest początkiem przygody. Jest także drogą do poznania drugiego człowieka - mówi współorganizatorka Julia Rzemek.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA KSIĄŻKA Kasia Dydo

"Wosk" - Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty

Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. - "Wosk" jest utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Jestem romantykiem i muszę się już z tym pogodzić - mówi artysta w Czwórce. - Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna Alternatywa piosenka Kasia Dydo Katarzyna Dydo

20. Millennium Docs Against Gravity rezonuje ze współczesnością

12 maja startuje 20. odsłona największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity. Przez 9 festiwalowych dni w ośmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz i Lublin) zobaczymy wyjątkowe obrazy, będzie można spotkać się z ich twórcami i bohaterami. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka FILM festiwal filmowy film dokumentalny Kasia Dydo Artur Liebhart KULTURA