Buslav o singlu "Gdyby nie Ty": to mój manifest wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 13:23
Buslav powraca z energetycznym singlem "Gdyby nie Ty" i zdradza, bez kogo nie wyobraża sobie życia. - To, jakich ludzi wybieramy pokazuje, jacy sami jesteśmy i w jakim punkcie życia akurat się znajdujemy - mówił artysta w rozmowie z Czwórką. 
Buslav i Damian Sikorski
Buslav i Damian SikorskiFoto: Czwórka/selfie

Buslav, czyli Tomasz Busławski, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów, na koncie ma współpracę m.in. z takimi artystami, jak Prince, Alicia Keys, czy Missy Elliott, ale także z polskimi twórcami, m.in. Anną Marią Jopek, Mariką, Nowiką czy Smolikiem. Dziś wydaje własny singiel "Gdyby nie Ty". - Pamiętam, jak jechałem kilka lat temu autobusem, zacząłem wówczas myśleć o tym, co wydarzyło się w moim życiu. Nie zawodowo, tylko prywatnie. Przypominałem sobie przeróżne sytuacje, myślałem o tym, jak wielu wspaniałych ludzi mam wokół siebie - mówił artysta. - Było mi źle, ale te myśli spowodowały, że zacząłem się lepiej czuć. Dzięki temu znalazłem się w innym położeniu, skupiłem się na tym, ja wiele dobra mam i dostaję dzięki bliskim - tłumaczył. 

Jak opowiadał w rozmowie z Czwórką, ten utwór jest swoistym manifestem wdzięczności. - Pierwotnie chciałem zrobić do tego utworu teledysk, ale potem doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu. Wymyślałbym historie, które tak naprawdę już napisało samo życie - podkreślał muzyk. 

Źr. Buslav/Gdyby nie Ty

Piosence "Gdyby nie Ty" towarzyszy jednak teledysk. Jest to instarolka składająca się z wybranych wspomnień z ostatnich pięć lat życia artysty. To wiele intymnych i niepublikowanych wcześniej prywatnych materiałów. Przyjaciele i najbliżsi, bez których Buslav nie byłby tym, kim jest dzisiaj.​ - Z kim przestajesz, taki się stajesz - to w dużej mierze jest prawda - mówił wokalista. - To, jakich ludzi mamy wokół siebie, i jakich ludzi wybieramy sobie, by byli naszymi bliskimi, warunkuje to, jakimi ludźmi sami jesteśmy i czego potrzebujemy w danym momencie życia - podkreślał artysta. - Gdy obejrzałem ten teledysk pomyślałem sobie "ja to mam fajne życie". Ten filmik jest energetyczny, wzruszający. Na tych zdjęciach jest bardzo duża część mnie - podkreślał. 

Posłuchaj
12:55 buslav_PR4_AAC 2022_10_26-11-15-41.mp3 Buslav o sw0oim nowym singlu "Gdyby nie Ty" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Słowo "Ty" w tytule utworu dotyczy partnerki życiowej Buslava, ale nie tylko. - To także najbliżsi przyjaciele i to, co zawarłem między słowami - czyli ja sam. Ten wers: "gdyby nie ty, to nie ma dokąd pójść" dotyczy też tego, że jesteśmy w centrum naszego wszechświata. Dlatego powinniśmy się słuchać, zwracać uwagę na własne potrzeby, pragnienia, marzenia i na to, co nami kieruje. To nierozerwalna zależność - podkreślał artysta w rozmowie z Czwórką. 

*** 

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 26.10.2022

Godzina emisji: 11.14

kd