Sophie Szklarska z singlem "Najmocniej". "To piosenka pełna prawdy"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 15:51
Światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Sophie Szklarskiej. Piosenka "Najmocniej" to, jak podkreślała wokalistka w Czwórce, kolejny ważny utwór w jej karierze. 
Sophie Szklarska to wokalistka, ale i pianistka, gra też na ukulele
Sophie Szklarska to wokalistka, ale i pianistka, gra też na ukuleleFoto: Czwórka

- Pierwotnie miałam studiować medycynę, ale ten plan upadł już w liceum - wspominała artystka w Czwórce. Jako 12-latka występowała w musicalu, ale voucher na zajęcia wokalne dostała dopiero na swoje 18. urodziny. - Gram na ukulele i pianinie, ale moje umiejętności były dla mnie zawsze niezadowalające, zaczęłam więc uczyć się także produkcji muzycznej - tłumaczyła. - Nie miałam jednak ani razu chwil zwątpienia, w których chciałabym porzucić to, co robię. 

Wokalistka Sophie Szklarska, a właściwie Zofia Szklarska jest także producentem muzycznym, pisze teksty i muzykę swoich numerów. Gra alternatywną elektronikę, okraszoną dawką basu. - Najczęściej, jeśli chcę napisać coś konkretnego, zaczynam od pisania tekstu. Dopiero potem powstaje muzyka. Najczęściej tworzę nocą, jestem takim "nocnym stworzeniem" - tłumaczyła. 

W formacji udział biorą wykształceni muzycy jazzowi, którzy ukończyli Bydgoską Akademię Muzyczną. - Zawsze marzyło mi się to, by mieć zespół. Dziś projekt Sophie Szklarska budujemy wspólnie i tak też podejmujemy wszystkie decyzje - mówiła artystka. - Wciąż jestem jednak "Zosią - samosią" i wiem, że powinnam jeszcze bardziej otworzyć się na współpracę. Ostatecznie chciałabym żyć z muzyki i marzę o takim zajęciu, jednak realizuję ten cel małymi kroczkami. 

Jednym z jej singli jest "Mętlik". - Lubię, gdy ludzie interpretują moje utwory po swojemu, odnajdują w nich swoje historie. To jest fajne i nie chcę tłumaczyć, o czym dokładnie jest ten numer i nikomu narzucać swojego sposobu odbioru - podkreślała wokalistka. 

Źr. Youtube.pl/Sophie Szklarska

Wokalistka przyznała, że z optymizmem patrzy na swoją karierę w przyszłości. - Dziś skupiamy się na promocji singli, a dopiero potem będziemy myśleć o wydaniu płyty długogrającej - zaznaczyła. Przed nią koncerty i trasa, w ramach której projekt Sophie Szklarska pojawi się m.in. w kwietniu w Warszawie i na różnych festiwalowych scenach. - Chciałabym grać jak najwięcej i zdobywać kolejne doświadczenia - zaznaczała.

Posłuchaj
15:59 czwórka szklarska AAC 2023_03_15-10-16-21 (1).mp3 Sophie Szklarska opowiada o swoich muzycznych inspiracjach i planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Sophie Szklarska

Data emisji: 15.03.2023

Godzina emisji: 10.13

kd