Polskie Radio
Section05
Pop

Krzyk wściekłej młodzieży. Nirvana, "Nevermind" i cień sukcesu

Wszystko jest tutaj kultowe: słynna okładka z bobasem, piosenki, z których niemal każda stała się przebojem, wreszcie - legenda Kurta Cobaina, frontmana zespołu Nirvana. "Nevermind", drugi studyjny album grupy, ukazał się w USA 24 września 1991 roku i od razu zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. Nie tylko w Ameryce.
Zobacz więcej na temat:  Nirvana muzyka rozrywkowa Rock Pop USA płyta Płyty album albumy kultura masowa zespół HISTORIA Ameryka Północna Stany Zjednoczone

Natasza Urbańska z epką "Feeria". "Wyzwaniem było odnaleźć się w nowym dla mnie gatunku"

Niedawno stała się jurorką popularnego programu muzycznego wyławiającego młode talenty, a 1 września niespodziewanie wydała epkę pt. "Feeria" z pięcioma nowymi polskojęzycznymi piosenkami. Natasza Urbańska w "Muzycznej Jedynce" opowiada o swoich muzycznych projektach oraz o podejmowaniu kolejnych wyzwań. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka album muzyka rozrywkowa Natasza Urbańska Pop musical Anna Will

Natalia Nykiel o singlu "Bye Bye": znów poczułam radość z muzyki

W ubiegłym roku świętowała 10-lecie muzycznego debiutu, teraz wydała nowy singiel "Bye bye". Mówi, że to najbardziej przewrotna piosenka w jej dorobku. - To pożegnanie, które oznacza "dzień dobry" - śmieje się Natalia Nykiel. - Przygotowałam nowy materiał z zagranicznymi producentami. Będzie przy nim można tańczyć i płakać. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Pop Natalia Nykiel Ula Kaczyńska rower

Nie zabraknie dobrej energii i premierowych singli. Red Lips na scenie "Lata z Radiem" w Myślenicach

Emocjonujący wieczór zapowiada się dzisiaj w Myślenicach, ponieważ na scenie "Lata z Radiem" zagra m.in. zespół Red Lips, który zaprezentuje bogaty repertuar. - Będzie to przegląd naszych wszystkich singli, które wydawaliśmy przez ostatnie dziesięć lat, ponieważ wszystkie one są dla nas ważne jak nasze dzieci. Dzisiaj będą również dwie koncertowe premiery - mówi na antenie Programu 1 Joanna Lazer, czyli "Ruda" z Red Lips. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Red Lips muzyka rozrywkowa Pop

"Chcę mieć coś swojego". Natalia Pławiak o pracy nad debiutancką płytą

Natalia Pławiak intensywnie pracuje nad swoim debiutanckim wydawnictwem. Do tej pory artystka wydała dwa single, które spotkały się z ciepłym przyjęciem. Do tego wokalistka może pochwalić się sukcesami w kilku konkursach radiowych. - Śpiewałam, odkąd pamiętam. (...) Konkursy radiowe to był ten moment, gdy stwierdziłam, że chcę mieć coś swojego - opowiada gość "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa Pop Natalia Pławiak

Nicole Kulesza z debiutancką płytą "Freski". "Różnorodna muzyka pop"

- Większość tych utworów opisuje moje przeżycia i emocje. Nie bałam się jednak o to, jak słuchacze zareagują. Miałam możliwość grania tych utworów na koncertach i wiem, jak one rezonują z publiką. Czuję, jak ludzie reagują, i to jest dla mnie bardzo ważne - mówiła Nicole Kulesza, wokalistka, która właśnie wydała debiutancki krążek "Freski".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka rozrywkowa Pop