X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kurozwęki - skarby, labirynt i diabelski kamień

Kurozwęki to niewielka wieś w Świętokrzyskiem, której centralny punkt stanowi zespół pałacowy należący do rodu Popielów. Jakie skarby kryje?
Pałac w Kurozwękach powstał w średniowieczu, po przebudowach uzyskał wygląd barokowy i w tej formie dotrwał do dziś
Pałac w Kurozwękach powstał w średniowieczu, po przebudowach uzyskał wygląd barokowy i w tej formie dotrwał do dziśFoto: PAP/Piotr Polak
O Audycji
Tytuł Kurozwęki - skarby, labirynt i diabelski kamień
Opis

Kurozwęki to niewielka wieś w Świętokrzyskiem, której centralny punkt stanowi zespół pałacowy należący do rodu Popielów. Jakie skarby kryje?

Pierwszy zamek w Kurozwękach powstał w XIV wieku, a według legendy początek temu miejscu dał kamień diabelski. Dziś rezydencja pozostaje w rękach rodziny Popielów, którzy byli jej właścicielami jeszcze przed II wojną światową.

Podobno Piotr z Kurozwęk zwany Piorunem, swego czasu ukrył tu skarb, który jak dotąd nie został odnaleziony, dlatego organizowane są poszukiwania! Trzeba jednak uważać, żeby podczas takiej wyprawy nie zgubić się w kukurydzianym labiryncie, tym bardziej, że sprawę dodatkowo utrudnia brak zasięgu.

Z audycji dowiecie się, który król gościł w Kurozwękach na balu i co stało się z pałacem, kiedy po II wojnie światowej rozgościł się tam PGR, a potem ZUS.

pj/mg

Playlista
Tagi

Playlista