Miasto nocą. Które czaruje najpiękniej?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:26
Jakie tajemnice odsłaniają miejscowości, w których mieszkamy kiedy jest ciemno? Te sekrety z pasją odkrywa Kuba Juszyński, fan wędrówek po zmroku. 
Audio
  • Miasta po zmroku. Gdzie szukać najładniejszych tras? (Hotspot/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Na terenie Kielc znajdziemy kilka rezerwatów przyrody. To rzadkość na miejskiej mapie Polski Kuba Juszczyński

Kuba Juszyński lubi też krótkie weekendowe wypady w Polskę, spacery po nieznanych zakątkach miast. Wraz z nim sprawdzimy, jakie miejsca mijamy na co dzień i nie zwracamy na nie uwagi a warto. Na swoim blogu  łączy podróże, historie kulinarne i tematy regionalne. 

Jego mikroświatem są kieleckie uliczki, alejki i arterie, których odnajdywanie, opisywanie i fotografowanie sprawia podróżnikowi najwięcej satysfakcji. To miasto, które może bardzo wiele zaoferować i nadal jest jeszcze nieodkryte. - To miejsca o obiekty, które mijamy na co dzień, na które nie zawsze zwracamy uwagę. Jeśli akurat nie podróżuję po świecie, to na pewno można mnie spotkać w Kielcach - mówił podróżnik.

W Kielcach coś dla siebie znajdą fani geologii zwiedzając dawne kopalnie odkrywkowe, oraz historii i architektury - perłą wśród zabytków jest Pałac Biskupów Krakowskich Kuba Juszczyński

Autor Tymrazem.pl jest fanem city breaków - krótkich, weekendowych podróży za miasto, dzięki którym możemy w krótkim czasie zwiedzić nawet kilkanaście krajów lub miast w ciągu kilku miesięcy. - To wyjazdy, do których trzeba się przekonać. Nie każdy stanie się ich entuzjastą. Nam zdarzały się wyjazdy do innego miasta czy kraju na jedną dobę, w trakcie której można co nieco zobaczyć. To pigułka wiedzy na temat miejsca, do którego się podróżuje opowiadał.

W audycji mówił o tym, dlaczego warto w Kielcach wybrać się na spacer po zmroku, czego nie znajdziemy w przewodnikach turystycznych, które miejsca w Cieszynie zrobią na nas największe wrażenie.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Kamil Juszczyński (podróżnik, autor bloga "Tymrazem.pl")

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 16.07

ac/kul

Czytaj także

"Ogórkiem" przez kultowe miejsca warszawskiej Pragi

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 16:38
Warszawska Praga to miejsce magiczne - jedno z nielicznych, gdzie nadal możemy poczuć ducha dawnej Warszawy. Wycieczka po Pradze przenosi nas w czasie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie tylko deptak i plaża. Miejsca, które musisz zobaczyć będąc w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 14:50
Tym razem z Czwórkowym mikrofonem odwiedziliśmy miejsca warte zobaczenia podczas weekendowych wypadów do tego niezwykłego miasta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łodź. Czym zachwyca polski Manchester?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 10:40
Industrialny charakter Łodzi zafascynował zagranicznych turystów. Brytyjskii dziennik "The Guardian" rekomenduje polskie miasto na alternatywny city break.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kopciuszek Krakowa czy miasto marzeń? Prawda o Nowej Hucie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:30
Niektórzy mówią, że to Kopciuszek Krakowa, inni, że to bardzo niebezpieczne miejsce. Jaka jest prawda o Nowej Hucie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Turcja. Najlepiej zwiedzać ją na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:20
To jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów basenu Morza Śródziemnego. Największą popularnoscią cieszą się wyjazdy all inclusiv na Riwierę Turecką, ale ten kraj warto jest zwiedzać na własną rękę.
rozwiń zwiń