Zespół Kim Nowak w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 13:08
To prawdziwa gratka dla fanów zespołu Kim Nowak. Bracia Waglewscy wraz z Michałem Sobolewskim zagrali koncert w "Ministerstwie Dźwięku".
Audio
  • Kim Nowak w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
Koncert Kim Nowak
Koncert Kim NowakFoto: Bartosz Bajerski

Kim Nowak jest rockowym zespołem utworzonym w 2008 roku przez braci Waglewskich oraz gitarzystę Michała Sobolewskiego. Trio zadebiutowało w 2010 roku płytą zatytułowaną "Kim Nowak".

Podczas pracy nad kolejnym albumem "Wilk" z 2012 roku, zespół nie przestaje szukać inspiracji w muzyce rockowej końca lat 60. Płyta różni się od poprzedniej: punkowe, garażowe brzmienia i krzyki ustępują miejsca kompozycjom, w których dominuje spokój i mroczny klimat, przypominający ścieżkę dźwiękową do filmów Lyncha czy Tarantino.

Choć Kim Nowak nie rezygnuje z charakterystycznych riffów ani szybkiego garażowego grania, pojawiają się tu utwory o mrocznej, tajemniczej tematyce. Najlepszym tego przykładem jest piosenka "Prosto w Ogień" nagrana w duecie z ikoną polskiej muzyki - Izabelą Skrybant Dziewiątkowską, wokalistką Tercetu Egzotycznego, czy "Noc" z gościnnym udziałem Tomka Dudy (Pink Freud).

Zapraszamy do ponownego wysłuchania i obejrzenia koncertu, który odbył się w "Ministerstwie Dźwięku", a także galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Zobacz więcej na temat: Czwórka kim nowak koncert
Czytaj także

My Riot zarażają rockową energią

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 19:00
W "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił nowy zespół, znanego ze Sweet Noise, Piotra "Glacy" Mohameda, My Riot.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert zespołu Fair Weather Friends (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 07:40
W "Ministerstwie Dźwięku" wystąpiła nadzieja polskiej muzyki alternatywnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamil Bednarek wystąpił w Czwórce. Zobacz co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 19:00
W sobotę 6 kwietnia w "Ministerstwie Dźwięku" pojawił się Kamil Bednarek ze swoim zespołem. Posłuchaj nagrania z tego wyjątkowego występu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Acid Drinkers w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 13:45
Zespół Acid Drinkers działa od 22 lat i zagrał około 1000 koncertów. Popularność grupy wyszła daleko poza scenę metalową, co potwierdza koncert w Czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń