Koncert Tabu: polskie reggae i bałkańska energia

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 13:00
W sobotę, 5 października o godz. 18.00, Program 4 Polskiego Radia zaprasza na koncert zespołu Tabu. Grupa zaprezentuje swoją wizję reggae w "Ministerstwie Dźwięku".
Tabu
TabuFoto: Bartosz Bajerski

Tabu to młody polski zespół grający muzykę reggae. Powstali w Wodzisławiu Śląskim w 2003 roku i od tego czasu odnoszą sukcesy na deskach scen w całej Polsce. Mają za sobą burzliwą historię. W 2005 roku, jako mało znany zespół, wygrali ostródzki konkurs. Rok później wydali swój debiutancki album "Jednosłowo". Rok 2009 to czas bardzo wysoko ocenianej drugiej produkcji pt. "Salut".

Zespół od wielu lat jest także bardzo aktywny koncertowo. Muzycy mają na swym koncie setki występów w każdym niemal zakątku kraju. Sukces zawdzięczają na pewno swojej wizji reggae, w myśl której standardowe instrumentarium wsparte jest dynamiczną pracą sekcji dętej, oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota.

Koncert
Koncert grupy Tabu w Czwórce/fot. Bartosz Bajerski

 

Kolejnym wielkim sukcesem grupy okazała się ubiegłoroczna płyta pt. "Endorfina", gdzie zespół po raz pierwszy wprowadził do swej muzyki bałkańskie elementy. Produkcja ta potwierdza wielki potencjał Tabu.

Radiowa Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania koncertu formacji Tabu "Ministerstwie Dźwięku", w najbliższą sobotę, 5 października, o godzinie 18.00. Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Czytaj także: Koncerty w Czwórce <<<

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert Tabu
Czytaj także

My Riot zarażają rockową energią

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 19:00
W "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił nowy zespół, znanego ze Sweet Noise, Piotra "Glacy" Mohameda, My Riot.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert zespołu Fair Weather Friends (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 07:40
W "Ministerstwie Dźwięku" wystąpiła nadzieja polskiej muzyki alternatywnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Acid Drinkers w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 13:45
Zespół Acid Drinkers działa od 22 lat i zagrał około 1000 koncertów. Popularność grupy wyszła daleko poza scenę metalową, co potwierdza koncert w Czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Kim Nowak w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 13:08
To prawdziwa gratka dla fanów zespołu Kim Nowak. Bracia Waglewscy wraz z Michałem Sobolewskim zagrali koncert w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń