Prawdziwa twarz Kazika. Miś czy wojownik?

Autobiografia Kazika Staszewskiego pt. "Idę tam gdzie idę" to książka, która mówi o karierze artysty, kulisach powstania i działalności Kultu, ale przede wszystkim - o jego pozazawodowym życiu i podejściu do świata.
Koncert zespołu Kult w 2015 roku w Płocku
Koncert zespołu Kult w 2015 roku w PłockuFoto: PAP/Marcin Bednarski
O Audycji
Tytuł Prawdziwa twarz Kazika. Miś czy wojownik?
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis Autobiografia Kazika Staszewskiego pt. "Idę tam gdzie idę" to książka, która mówi o karierze artysty, kulisach powstania i działalności Kultu, ale przede wszystkim - o jego pozazawodowym życiu i podejściu do świata.

- Wszyscy kojarzą Kazika z kimś bardzo normalnym, wręcz misiowatym. Ale z drugiej strony fakt, że przez prawie 40 lat przetrwał on na scenie z dużym powodzeniem, świadczy o tym, że to musi być niesamowicie silny człowiek, wręcz wojownik. Pomiędzy tym misiem a wojownikiem toczy się poszukiwanie prawdziwego Kazika i jego fenomenu - mówi współautor książki Rafał Księżyk.

Gość audycji opowiada też o tym, jak wyglądała polska scena punk rockowa w czasach stanu wojennego. Wyjaśnia również, w jaki sposób burzliwa historia Polski ukształtowała artystę, którego muzyka stała się głosem pokolenia.

mg/mm

Gość Rafał Księżyk (dziennikarz, współautor autobiografii Kazika Staszewskiego "Idę tam gdzie idę")
Playlista
Tagi
Playlista