Dzikie Jabłka. Przez Afrykę do polskich korzeni

- Zajęliśmy się muzyką afrykańską i utonęliśmy w niej kompletnie na dobre dziesięć lat. Potem dotarliśmy do polskiej muzyki tradycyjnej. Okazało się, że te dwa światy można z powodzeniem połączyć - mówił Bartosz Gułaj.
Dzikie jabłka tworzą: Małgorzata Ciesielska-Gułaj, Sylwia Walczak, Olena Yeremenko, Bartosz Gułaj, Dawid Koniecki, Damian Siuta
Dzikie jabłka tworzą: Małgorzata Ciesielska-Gułaj, Sylwia Walczak, Olena Yeremenko, Bartosz Gułaj, Dawid Koniecki, Damian SiutaFoto: mat. pras./Konrad Żelazo
O Audycji
Tytuł Dzikie Jabłka przez Afrykę do polskich korzeni
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

Grupa Dzikie Jabłka powstała w 2011 roku i od tego czasu jej muzycy pod tym szyldem zagrali sporo dużych koncertów, m.in. podczas festiwalu Nowa Tradycja. Niedawno światło dzienne ujrzał ich debiutancki krążek, "Prosto z ziemi", zrealizowany dzięki wsparciu fanów i akcji crowdfundingowej. - W chwilach, gdy nam już brakowało sił, traciliśmy nadzieję, że ten projekt uda się doprowadzić do końca, ci ludzie dodawali nam odwagi - mówiła Małgorzata Ciesielska-Gułaj.

Muzycy opowiadali w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim o zbieraniu funduszy na krążek, ale także o wyjątkowych gościach, których dźwięki możemy na nim usłyszeć. Wspominali też początki grupy Dzikie Jabłka i wspólne przeżywanie muzyki jego członków. W programie wysłuchaliśmy też wielu nagrań, nie tylko Dzikich Jabłek.

***

Tytuł audycji: "Folk Off"

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Goście: Małgorzata Ciesielska-Gułaj (śpiew harmonia), Bartosz Gułaj (bębny, balafon, śpiew)

Data emisji: 26.10.2016

Godzina emisji: 00.00

kd/mc

Playlista
Tagi
Playlista