"Tralala". Mateusz Pospieszalski od jazzu do rocka

Mateusz Pospieszalski mówił w Czwórce o swojej najnowszej płycie "Tralala" wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. - Jestem człowiekiem dość energetycznym, a scena tylko to we mnie wyeksponowała - przyznał w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim. Jak tłumaczył, ten krążek właśnie to pokazuje.
Fragment okładki albumu Tralala zespołu Mateusz Pospieszalski Quintet, wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia
Fragment okładki albumu "Tralala” zespołu Mateusz Pospieszalski Quintet, wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego RadiaFoto: mat.prasowe
O Audycji
Tytuł "Tralala". Mateusz Pospieszalski od jazzu do rocka
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

"Tralala" to autorska płyta nagrana przez quintet Mateusza Pospieszalskiego, pełna alternatywnego jazzu z elementami folku i rocka. Jest tam utwór klasycznie jazzowy, jest także pop. - Tytuł brzmi troszeczkę "od niechcenia", ale jest w pewnym sensie przedłużeniem naszej osobowości - mówił artysta w Czwórce. - Każdy ma jakąś barwę, jest saksofon i totalna improwizacja. To towarzyszy mi całe życie – mówił gość Czwórki.

Wśród autorów tekstów mamy nie tylko samego Pospieszalskiego, ale i Wojciecha Waglewskiego, Jacka Jerzego Bieleńskiego, Bartłomieja Kudasika czy Adama Nowaka. – Obcowanie ze słowem jest dla mnie niebywale ważne. Poprosiłem więc o napisanie tekstów moich przyjaciół i znajomych. Ludzi, którymi na co dzień się otaczam - podkreślał gość Czwórki.

Opowiadał o swoim projekcie "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego", mówił o procesie twórczym, komponowaniu muzyki pod konkretne teksty, ale tłumaczył też, jak pracował nad płytą i planował jej brzmienie i wygląd "od początku do końca". Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Folk Off", 25.10.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Mateusz Pospieszalski (kompozytor, aranżer i saksofonista)

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 00.00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista