Paula Kinaszewska i WowaKin z płytą "Kraj za miastem"

Paula Kinaszewska, Mateusz Wachowiak i Bartłomiej Woźniak, czyli trio WowaKin, wydali właśnie płytę "Kraj za miastem". To zbiór pieśni ludowych, tradycyjnych, utrzymanych we współczesnych aranżacjach.
Paula Kinaszewska
Paula KinaszewskaFoto: PAP/Jacek Rybczyński
O Audycji
Tytuł Folk Off 2017/12/06 00:00
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

- Chodzi o to, byśmy - jako Polacy - nie musieli, na pytanie o naszą muzykę ludową, śpiewać "Hej, sokoły" i "Sto lat", albo imitować czegoś anglosaskiego. Bo przecież mamy coś, co możemy dać od siebie - tłumaczyła w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim artystka.

Dziś zajmuje się przede wszystkim muzyką, ale dotychczas dała się poznać także jako aktorka. - Znalazłam się w muzyce w sposób naturalny. Teatr bywa miałki, jałowy, hermetyczny i autotematyczny, a ja tego nie znoszę. Od mainstreamu wolę alternatywę, lubię żyć i spotykać żywych ludzi. Teatrem byłam zmęczona i zaczęłam szukać czegoś innego - wspominała w Czwórce.

Na krążku WowaKin, który premierę miał 5 grudnia, znajdziemy więc pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach. Jaką rolę w twórczości Pauli Kinaszewskiej odegrał jej mistrz, 94-letni Tadeusz Jedynak, skrzypek z Przystałowic Małych? Jak powstawała jej debiutancka płyta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia Czwórki. Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Folk Off", 5.12.2017 >>> w której rozmowa z Konradem Wojciechowskim o jego najnowszej książce "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka".

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Paula Kinaszewska (aktorka, skrzypaczka, śpiewaczka)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 00.00

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista