Kształtuj sylwetkę za pomocą biżuterii

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 15:50
- Jeżeli ktoś ma cienką rękę, to nie powinien nosić zbyt dużej bransoletki– radziła w Czwórce stylistka Wiganna Papina, która udzieliła na antenie garści praktycznych porad na temat korzystania z biżuterii.
Audio

Na samym początku Wiganna Papina rozsądziła kwestię stylowości noszenia sztucznej biżuterii. Jej zdaniem w XXI wieku ozdoby z tworzyw sztucznych są jak najbardziej modne i ładne. - Zapoczątkowała to Coco Chanel, która nosiła sztuczne perły. Dzięki temu, że były sztuczne, to mogło być ich dużo. Takie perły bardzo ozdabiają każdy strój i w odróżnieniu od tych prawdziwych nie przynoszą pecha – wyjaśniała.

Przy zakładaniu biżuterii warto zwrócić uwagę by z nią nie przesadzić. Zdaniem gościa audycji "Pod lupą" jeśli mamy jeden duży akcent np. w postaci dużych kolczyków, to powinniśmy przy nim pozostać i nie zakładać już do tego bransoletki. Z dużych wyrobów biżuteryjnych jak np. dorodne korale powinny zrezygnować osoby o drobnej budowie, gdyż tego rodzaju ozdoby optycznie je pomniejszają. Nie za dobrze prezentują się też biżuteryjne kompleciki.

- Często dzieciom kupuje się takie smętne zestawiki. To jest przewidywalne i oczywiste. A przecież chcemy, żeby było inaczej – zauważała stylistka. 

Więcej na temat tego, jak kolczykami wydłużyć sobie twarz i jaka biżuteria pasuje mężczyznom dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: chanel dzieci

Czytaj także

Buty na wiosnę: trumniaki czy podeszwa masajska?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 17:00
Czy lepiej zainwestować w buty, które będziemy mogli nosić kilka sezonów i zapłacić za nie krocie, czy wystarczy zadowolić się pierwszą lepszą tanizną, ale i pogodzić z faktem, że nową parę będziemy musieli kupić już za miesiąc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długa sukienka? Sprawdź, jaki fason powinnaś nosić

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 16:03
Kobietom, które noszą długie, zwiewne, "hippisowskie" sukienki wydaje się, że taki fason skutecznie "tuszuje" wszelkie niedostatki figury. Nic bardziej mylnego. Oto kompendium wiedzy o tym, jak dobrać długą sukienkę, by nie wyglądać w niej jak… w namiocie.
rozwiń zwiń