Nieprzeciętni 2022. Justyna Pelc podpowiada, jak opisać się w zgłoszeniu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 09:17
Trwa plebiscyt Czwórki: Nieprzeciętni 2022. Można się zgłaszać jeszcze do 17 kwietnia. W 2021 roku jedną z finalistek plebiscytu została Justyna Pelc, dziewczyna nie z tej ziemi. Dziś Justyna poleca, by się zgłosić, szeroko prezentując swoją pasję. 
Justyna Pelc, finalistka Nieprzeciętnych 2021
Justyna Pelc, finalistka Nieprzeciętnych 2021 Foto: mat. pras./Czwórka

Do 17 kwietnia można zgłaszać się do Nieprzeciętnych 2022 poprzez formularz na stronie Czwórki lub wysyłając maila na nieprzecietni@polskieradio.pl. Warto zgłosić samego siebie lub postawić na kogoś z bliskiego nam otoczenia. 

Justyna Pelc w plebiscycie wystartowała w 2021 roku. Dziś w gronie kandydatów do tytułu Nieprzeciętnego 2022 szukałaby przede wszystkim pasji. - Postawiłabym na pasję, nieważne w jakiej dziedzinie czy temacie - mówi gość Weroniki Puszkar. - Nieprzeciętnym można być, robiąc wszystko, czy to, jak w moim przypadku, interesować się sektorem kosmicznym, ale też tańczyć, malować, grać na skrzypcach - wymienia. - Nieprzeciętność można osiągnąć w różnych dziedzinach. Jeśli ktoś się zastanawia, to niech po prostu się zgłosi i pozwoli zadecydować jury. 

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Finalistka zdradza, że ze sportem i sztuką nie jest jej po drodze, za to tematy kosmiczne wydają jej się oczywiste i proste. Z tego względu zakłada, że jej uwagę zwróciliby właśnie artyści i sportowcy. - Nie zdajemy sobie sprawy, że coś, co robimy na co dzień, co jest dla nas oczywiste, może być nieprzeciętne dla kogoś innego - mówi Justyna Pelc. - Najlepsze, co możemy zrobić, to zgłosić się i pozwolić zadecydować innym. To też pomoże nam we własnej samoocenie - dodaje. 

Gość Czwórki podpowiada też, jak wypełnić zgłoszenie do plebiscytu. Oprócz niezbędnych formalnych danych trzeba też zawrzeć tam opis. - Uważam, że najważniejsze to pokazać swoją pasję, choć to bardzo trudne w tekście - przyznaje. - Warto pokazać, co się robiło, ile się czerpie z tego radości, jakie to przynosi sukcesy nam i co z tego mają inni. Bardzo szeroko opisać swoje osiągnięcia w danej dziedzinie - dodaje. 


Posłuchaj
04:58 czwórka stacja nauka 23.03.2022.mp3 Justyna Pelc opowiada o plebiscycie Nieprzeciętni i podpowiada, jak wypełnić zgłoszenie (Stacja Nauka/Czwórka)

 

Zainteresowania Justyny Pelc od zeszłego roku się nie zmieniły, wciąż skupiają się wokół kosmosu. - Myślę, że to idzie jeszcze bardziej do przodu - zdradza. - Jesteśmy w trakcie zakładania Międzynarodowego Stowarzyszenia Robotyki Kosmicznej. Mam nadzieję, że to w tę stronę pójdzie moja droga. Dziś nie mogę się doczekać kolejnego lotu człowieka na Księżyc, a potem oczywiście na Marsa - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Stacja nauka

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Justyna Pelc (finalistka Nieprzeciętnych 2021)

Data emisji: 23.03.2022

Godzina emisji: 12.18

pj