Czat Czwórki
2022/11/15
15:00
Tytuł |
Czat Czwórki
2022/11/15
15:00
|
Prowadzący |
Firan Piotr |
Opis |
Dziś w programie:
15.15 Temat z gościem: Uczelnia bez barier? Czy polskie uczelnie są dostępne dla osób niepełnosprawnych? Z jakimi problemami spotykają się studenci niepełnosprawni? Czy kampusy dysponują toaletami i miejscami dla niepełnosprawnych? Jak sytuacja wygląda w Europie? Na te pytania odpowie Anna Rutz ekspertka ds. wyrównywania szans z UAM w Poznaniu.
15.40 Prywatność w pracy: z badań wynika, że chętniej przychodzimy do pracy, jeżeli możemy w niej znaleźć na siebie prywatną przestrzeń: Biuro, które umożliwia efektywną pracę i zapewnia poczucie prywatności, ciszę i spokój, jest dziś odwiedzane przez pracowników częściej - średnio trzy razy w tygodniu. Przestrzeń ma być różnorodna, dla każdego pracownika odpowiednia, ale jak to zrobić?
16.15 Już 20 listopada na stadionie Al Bayt w Al-Chaurze w Katarze rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. Ten mundial określany jest „Mundialem wyzysku” - historia jego organizacji to historie setek tysięcy pracowników, którzy stracili wiele - pieniądze, wolność, a nawet życie. „Mundial wyzysku” (#PayUpFIFA) w taki sposób Amnesty International zachęca, żeby podpisać się pod petycją wzywającą do wypłaty rekompensat pracownikom-migrantom lub ich rodzinom. Czy FIFA powinna wypłacić odszkodowania? A kibice bojkotować Mundial? Na te pytania odpowie jest Anna Błaszczak - Banasiak dyrektorka Amnesty International w Polsce
16.45 Popołudniowy Przegląd Sportowy.
|
Playlista |
|
Tagi |
|
Prowadzący: Firan Piotr
Goście:
Data emisji: 15.11.2022