Anita Lipnicka o piosenkach nagranych mimochodem

- "Miód i dym" to produkt uboczny naszego bycia razem z zespołem The Hats. Utwory powstawały spontaniczne, bez spinki, na tak zwanych "koloniach muzycznych" - opowiada Anita Lipnicka.
Anita Lipnicka i Damian Sikorski
Anita Lipnicka i Damian Sikorski Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Anita Lipnicka o piosenkach nagranych mimochodem
Opis

Nowy krążek to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym artystki. - Szkice utworów powstały w Górach Sowich więc album jest przesiąknięty wątkami przyrodniczymi - wyjaśnia gość Czwórki.

Wśród muzyków, których Lipnicka zaprosiła do współpracy znalazł się Fismoll. - On ma nie tylko piękny głos, ale robi też fantastyczne zdjęcia, co od razu postanowiłam wykorzystać - zdradza artystka i opowiada jak wyglądała ich relacja przy tworzeniu krążka.

Anita Lipnicka wspomina także współpracę z Tomkiem Makowieckim, tłumaczy  skąd pojawiła się inspiracja słynną parą przestępców, którzy stali się ikonami amerykańskiej popkultury, oraz dlaczego postanowiła włączyć do swojego repertuaru utwory Leonarda Cohena.

Zapraszamy także do wysłuchania pierwszej godziny audycji, w której gościła Ola Jas - młoda wokalistka, skrzypaczka i autorka tekstów >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Anita Lipnicka

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 19.05

kul

Playlista
Tagi

Playlista
  • Krystian Walczak - Winny
  • Naman Group, Naman Group, - All Night Long
  • Atem, - Tonę
  • Need More Clouds - Joshua Homme
  • ANITA LIPNICKA & THE HATS - Z miasta