Mateusz Król: chwytów uczyłem się z płyt koncertowych Dave'a Matthewsa

- Kiedy miałem czternaście lat poznałem zespół, który nazywa się Dave Matthews Band. Wtedy oszalałem na jego punkcie i ta fascynacja trwa do dziś - mówił aktor i muzyk Mateusz Król. 
Mateusz Król i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Mateusz Król i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Karina Terzoni/Czwórka
O Audycji
Tytuł Mateusz Król i przeplatane dźwięki gitary akustycznej
Opis

- Z tej fascynacji narodziła się moja miłość do gitary akustycznej. Gry uczyłem się z starych nagrań Matthewsa "Live in Chicago" w czasach, kiedy nie miałem jeszcze dostępu do internetu, zdobywałem tabulatury jego utworów i uczyłem się ich na pamięć. Jedne z pierwszych piosenek, jakie zagrałem to były m.in. "The Stone", albo "Crush into me" - opowiadał w studiu Czwórki. 

Jak brzmią akustyczne utwory w wykonaniu Mateusza Króla? Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym debiutancko zaprezentował jeden ze swoich utworów pt. "L".

Posłuchaj drugiej godziny "Będzie głośno!" W której rozmawialiśmy z Joanną Nawrocką i Pauliną Taraszkiewicz - szefową Uniwerek.TV - Studenckiej Telewizji Uniwersytetu Warszawskiego. Stage4YOU na UW - to program typu talent show, emitowany na kanale studenckiej internetowej telewizji. O tym, jak młodzi redaktorzy pomagają promować młodych artystów w nagraniu - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Matuesz Król (aktor, muzyk, instrumentalista)

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 18.05

ac

Playlista
Tagi
Playlista