"BĘDZIE GŁOŚNO!" – nowa płyta radiowej Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 10:01
15 lutego do sklepów trafiła nowa płyta radiowej Czwórki - "Będzie głośno!". Na krążku znajduje się 13 utworów debiutujących artystów, wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
Będzie głośno - płyta
"Będzie głośno!" - płytaFoto: mat. pras./Adrian Zając

1334 zgłoszonych utworów. Niesamowicie zdolni wykonawcy. Nieszablonowe podejście do muzyki i ostra selekcja dziennikarza muzycznego Czwórki - Damiana Sikorskiego. I jest! Pierwsza płyta składankowa "Będzie głośno!". Wśród wybranych artystów znajdują się Marta Zalewska - zwyciężczyni drugiej odsłony konkursu, Aga Czyż - znana m.in. z programu TVP2 The Voice of Poland, hip-hopowy skład Szpliersi oraz polsko-chiński duet Pomponika.

- Pierwsza płyta składankowa audycji "Będzie głośno!" to zapis tego, co dzieje się "tu i teraz" wśród młodych, polskich artystów, którzy działają poza głównym nurtem. Trudno nam było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które znalazły się na tym albumie. Trudno z tego względu, że każdy, kto się do nas zgłosił, ma w sobie miłość do muzyki, taką naturalną i prawdziwą, którą słychać od pierwszego dźwięku. To, co mieści się na tym krążku, to piosenki muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, nikt im nic nie narzuca, nic nie każe. W tej muzyce jest największa prawda. Zachęcam do sięgnięcia po naszą płytę - mówi Damian Sikorski, autor audycji "Będzie głośno!" oraz pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".

Tracklista płyty "Będzie głośno!" (2019, Agencja Muzyczna Polskiego Radia):
1. Marta Zalewska – Więcej
2. Szpilersi – Boom Bengers
3. JMS Band – Milicja
4. Wasabi – Sukienka
5. Need More Clouds – Dziewczęta wampiry
6. Jacob Flâneur – Cappuccino
7. Pomponika – Ostrich
8. Tony White – Tak jak chciałem
9. Lil Kriss x Nano – Dosyć
10. Kapral Zajączek – Supersam
11. Killedbycar – Thinking of you
12. Aga Czyż – Kawałek po kawałku
Bonus track:
13. Pomponika – Weronika

Partnerem płyty jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Album wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.


"Będzie głośno!" to jedyna w Polsce audycja, która umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym.

***

Audycja Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!" w każdy piątek o godz.18.05 na antenie radiowej Czwórki. Słuchać można na stronie czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

mat.pras. 

Zobacz więcej na temat: Czwórka premiera