Będzie Głośno Vol 2. Premiera płyty i koncert Lampky oraz JoBee Project

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 19:00
14 lutego trafiła do sklepów nowa płyta radiowej Czwórki - "Będzie Głośno Vol.2". Z tej okazji w czwórce zagrali artyści, których utwory słuchacze znajdą na płycie - zespół Lampky i JoBee Project.
Audio
  • Lampky i JoBee Project na scenie Czwórki (Będzie głośno!/Czwórka)
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki Będzie Głośno
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki "Będzie Głośno"Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Składanka "Będzie Głośno Vol.2" to wyselekcjonowany zbiór piosenek piętnastu artystów, którzy zgłosili się do trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" w 2019 roku.

- Prowadząc od 2016 roku audycję "Będzie Głośno!", dostając zgłoszenia debiutantów, codziennie uświadamiam sobie to, jak bogaty mamy rynek w artystów, których większość z nas nie zna. Na tę płytę wybrałem różnorodne nagrania. Chcę pokazać Wam przekrój muzyczny utalentowanych muzyków, dla których ta płyta ma być przepustką do dalszej działalności, grania koncertów i zaistnienia w stacjach radiowych - zapowiada Damian Sikorski. - Dziękuję wszystkim artystom za każdy dźwięk, talent i szczerość w muzyce. Czuję, że to jest Wasz najpiękniejszy czas i teraz zaczyna się kolejna przygoda z muzyką. A Was słuchacze zapraszam do słuchania i poznawania nowych zespołów w każdy piątek po godzinie 18.00 w radiowej Czwórce!

W dniu premiery składanki "Będzie Głośno Vol. 2", na scenie radiowej Czwórki w Warszawie wystąpili artyści, których utwory słuchacze znajdą na płycie. Zespół Lampky tworzy czterech muzyków, których połączyła wspólna pasja do tworzenia, grania i dzielenia się muzyką z innymi. Jak przyznają artyści: – Na scenie częstujemy słuchaczy solidną mieszanką rocka i popu z lat 90. Wafelki "Koukou Roukou", Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1998 r. i "Drużyna A" to my! Dalej niech już opowiada nasza muzyka… – żartują muzycy.

JoBee Project to pseudonim Joanny Pszczoły – piosenkarki, autorki tekstów, kompozytorki, vocal coach i aktywistki na rzecz kobiet w muzyce. Laureatka II miejsca i specjalnego Grand Prix XIX Międzynarodowego Festiwalu Polskiej Piosenki "MALWY". JoBee jest założycielką i inicjatorką dwóch kolektywów kobiecych w Belgii: SupAfly Collective, organizującego serię koncertów i festiwali muzycznych dla reprezentantek hip-hopu oraz Polish Workers Productions, który zrzesza polskie artystki mieszkające w Belgii.

Partnerem płyty jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek Artystów Wykonawców STOART

***

Posłuchaj także
kordowska sara koncert gal1200.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

Audycja Damiana Sikorskiego "Będzie Głośno!" to program radiowy, który umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony www.czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu. Trzecią edycję konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" wygrała Sara Kordowska, której radiowa Czwórka wydała debiutancką płytę "Wszystko i nic" w październiku 2019 r. Teraz do sprzedaży trafi druga płyta składankowa "Będzie Głośno Vol.2", zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do trzeciej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się Sara Kordowska – zwyciężczyni,  Melika - wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst, a także zespół Jolokia nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.

***

Premiera płyty i koncert odbyły się w audycji "Będzie głośno!" u Damiana Sikorskiego.

kul/mat. promo.
Zobacz więcej na temat: Czwórka Damian Sikorski

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miuosh: bez udawania jesteśmy sobą

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 19:06
Damian Sikorski z Miuoshem spotkał się w dniu premiery jego najnowszego, ósmego, albumu "Powroty". - Tekstowo starałem się wprowadzić jakąś ideę w te "Powroty". Muzycznie też poszliśmy z Michałem w stronę dość odważną, ciekawą, też nawiązując do moich przygód muzycznych - zdradza artysta. 
rozwiń zwiń