"Wydaj płytę z Będzie Głośno". To oni zawalczą o swoje marzenia

Zawalczyli o swoją karierę - muzycy zespołów SeeYuh, Gypsy and The Acid Queen przesłali do nas swoje nagania i zgłosili się do czwartej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". W Czwórce opowiadali o swojej twórczości i muzycznych planach. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GIROMIN STUDIO
O Audycji

będzie głośno płyta damian sikorski 1200.JPG
4. "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Padł rekord zgłoszeń!

Na koncie SeeYuh ma już EP-kę, teraz marzą o płycie długogrającej. - Poprzednie nagrania realizowaliśmy w troszkę innym składzie. Teraz mamy nowy materiał i nadzieję, że niebawem zostanie od wydany - opowiada o twórczości grupy Ola Gonciarz. - Najlepiej czujemy się jednak na scenie, koncertując - podkreślała gość Czwórki. I choć aktualnie, w związku z pandemią nie udało im się grać wielu koncertów, wcześniej koncertowali zarówno z kapelami polskimi, jak i zagranicznymi.

Posłuchaj
55:05 2020_07_31 18_04_47_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Rozmawiamy z przedstawicielami zespołów, które przesłały swoje zgłoszenia do konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" (Będzie głośno!/Czwórka)

Ich twórczość to fuzja reggae, rapu, i wielu innych gatunków muzycznych. - Wcześniej rzeczywiście skupialiśmy się głównie na reggae, teraz to chyba bardziej funkowe granie, takie trochę funko-reggae - mówi Ola Gonciarz. - Każdy z nas ma mnóstwo pomysłów i wnosi coś do tej muzyki, więc chyba wychodzi fajnie.

Kuba Jaworski opowiadał zaś o twórczości grupy Gypsy aand The Acid Queen, która także przesłała do nas swoje nagrania na konkurs. – Dawniej byliśmy zanurzeni w muzyce lat 70., teraz to bardziej lata 80. ubiegłego stulecia – mówił muzyk. Kuba Jaworski uwielbia koncertować w formie liveactu, i jak przekonuje, jest jednym z pierwszych artystów w Polsce, którzy to robili. Pod szyldem Gypsy and The Acid Queen muzyk gra od ponad pięciu lat. - Jeździmy na koncerty z pełnym zespołem, ale także w duecie a nawet z całą orkiestrą - mówił Kuba Jaworski.

sara kordowska 1200 koncert.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

Jednak 80 proc. ich muzyki to "granie gitarowe". - Przez pierwsze lata grałem jako gitarzysta sesyjny w innych składach, i to we mnie zostało. Niedawno zacząłem ogarniać syntezatory, więc poszło to bardziej w stronę elektroniki. Gram też na innych instrumentach, wiele staram się nagrywać sam. To daje bardzo dużo radości i satysfakcji. Jednak duszą wciąż jestem jak najbardziej po stronie rock'n'rolla. 

Wśród zgłoszeń do naszego konkursu nie zabrakło również m.in. kalifornijskiego rocka. Grupa After Midnight to piątka znajomych, grających "słodkie jak cukier" melodie. Inspiruje ich głównie muzyka zza oceanu, a swoją przygodę z muzyką zaczęli w 2016 roku. 

 ***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 31.07.2019

Godzina emisji: 18.04

kd

Playlista