Jagoda Kret: blues od zawsze gra mi w sercu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 19:40
- Wciąż koncertujemy z materiałem z płyty "O samym braku stabilności", ale już powoli zaczynam patrzeć w kierunku drugiego albumu - mówiła Jagoda Kret, znana z utworów "5 kroków", "Będziemy rozmawiać o miłości", która pojawiła się w piątek 27 maja na naszej scenie, by zagrać koncert.
Jagoda Kret z zespołem w studiu Czwórki.
Jagoda Kret z zespołem w studiu Czwórki. Foto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Jak podkreślała Jagoda Kret w rozmowie z Czwórką, koncerty to jej żywioł. - Oby jak najwięcej takich sytuacji - mówiła artystka bezpośrednio po zejściu z Czwórkowej sceny. - Nie zastanawiam się nad tym, czy na sali są trzy osoby, czy pięćdziesiąt, czy więcej. Bawimy się po prostu tą energią, która wytwarza się między nami a publicznością - opowiadała o swoich scenicznych doświadczeniach. 

Wokalistka zaprezentowała na antenie Czwórki materiał pochodzący głównie z wydanej w grudniu 2021 roku debiutanckiej płyty o tytule "O samym braku stabilności". Album to "zapis podróży w głąb siebie, szereg historii o oswajaniu własnych lęków i ciemnych stron, o magii miłości i jej pułapkach, o rozbudzaniu w sobie wewnętrznej siły do samostanowienia". - W tym roku oczywiście będziemy grać ten materiał, ale myślami jestem już przy kolejnej płycie - zapowiadała wokalistka. 

POSŁUCHAJ KONCERTU Jagoda Kret w Czwórce <<<

Jak tłumaczyła, w jej karierze przyszedł teraz czas na to, by ruszyć do przodu. - Potrzebowałam czasu, by się "uformować" i dojść do tego, co ja chcę robić w muzyce. Nie widziałam innej drogi poza bluesem, który od zawsze gra mi w sercu - zaznaczyła. Na razie Jagoda Kret skupia się na pracy w studiu. - Wstępne teksty są już napisane, ale wciąż trzeba je dopracować. Skoncentruję się na tym, co aktualnie dzieje się w moim życiu. Ciężko deklarować się z terminem premiery, bo wszystko jest w fazie klejenia - podkreślała.

Jagoda Kret z zespołem - koncert w Czwórce [GALERIA] >>>

Posłuchaj
08:17 Czwórka kret 2022_05_27-19-17-04.mp3 Jagoda Kret o koncertach i muzycznych planach (Będzie głośno!/Czwórka) 

Podczas koncertu na scenie Czwórki artyści "dali także drugie życie" jednemu z numerów i zagrali akustycznie utwór "Wołam do ciebie", który otwiera krążek. - Postawiliśmy na instrumentalne minimum, chcieliśmy "rozebrać" ten utwór z dźwięków, by skupić się na tekście - mówiła Jagoda Kret. 

 Źr. Jagoda Kret - tekst. "Wołam do Ciebie"

Jagoda Kret jest wokalistką, charakteryzującą się nietuzinkową, "ciemną" barwą głosu. W 2018 roku artystka zaprezentowała swoje pierwsze autorskie kompozycje - "5 kroków", "Będziemy rozmawiać o miłości" i "A Ty bądź" - w formie Live Session. W 2019 roku wystąpiła na wielu festiwalowych scenach w Polsce, m.in. na Spring Breaku, Fest Festiwalu, na 56. KFPP w Opolu w konkursie "Debiuty" oraz w Jarocinie w ramach konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. W tym samym roku zadebiutowała również w audycji "Będzie głośno!" radiowej Czwórki.

Teraz wokalistka przygotowuje się do tegorocznych koncertów. Usłyszymy ją m.in. podczas trzech odsłon trasy "Męskie Granie", pojawi się też na Enea Festiwal w Poznaniu i na katowickich Letnich Brzmieniach jako support przed Vito Bambino.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Jagoda Kret

Data emisji: 27.05.2022

Godzina emisji: 19.13

kd