Dester x Korporacja: dopiero z fuzji muzycznej można zrobić coś naprawdę fajnego

Zapraszamy na audycję plenerową prosto z Lato z Radiem Festiwal w Gdyni. W pierwszej godzinie audycji, na żywo spotkaliśmy się z utalentowanymi trójmiejskimi muzykami: duetem muzycznym Dester X Korporacja.
Dester x Korporacja
Dester x Korporacja Foto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł Dester x Korporacja w plenerowym studiu Czwórki
Opis

Dester x Korporacja to trójmiejski duet: raper i producent muzyczny - razem tworzą muzykę w klimacie rap/trap deklarując, że nie ograniczają się do jednego gatunku. Ich inspiracją są: future bass, dance, minimal techno, house. O swojej muzyce opowiedzieli Damianowi Sikorskiemu w studiu plenerowym Czwórki w Gdyni. - Mam wrażenie, że wszystkie świeże nurty idą od morza. W Stanach świetną muzykę robi się nad oceanem, u nas nad Bałtykiem - mówił raper Dester.

- Morze jest bardzo inspirujące - dodawał tworzący duet producent Marcin Korpas. - To miejsce, do którego zawsze będę wracał, żeby czerpać muzyczną energię. 

Co stanowi dla nich ciągłe źródło inspiracji? Dlaczego nie boją się eksperymentować z muzyką? W jakich gatunkach tkwią ich korzenie? Co usłyszymy na ich następnym wspólnym projekcie? O tym w nagraniu. 

W audycji rozmawialiśmy także z zespołem Podkultura. Drugiej części rozmowy można wysłuchać tutaj>>>.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Dester (Marcin Niemkiewicz, raper, 1/2 duetu Dester x Korporacja); Korporacja (Marcin Korpas, producent muzyczny)

Data emisji: 24.08.2018

Godzina emisji: 18.11

ac

Playlista
Tagi
Playlista