Szpilersi. Hip-hop, który ma bujać

Grupa powstała w 2012 roku i dziś na swoim koncie maj m.in. dwa występy na legendarnym festiwalu Hip-Hop Kemp oraz supporty takich artystów jak: OSTR, Pokahontaz, Sensi, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, Kękę, Jamal, Ra The Rugged Man.
Szpilersi w Polskim Radiu pojawili się w duecie. Na zdjęciu z Damianem Sikorskim
Szpilersi w Polskim Radiu pojawili się w duecie. Na zdjęciu z Damianem SikorskimFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
O Audycji
Tytuł Szpilersi. Hip-hop, który ma bujać
Opis

Grają muzykę opartą na samplach, inspirowaną szeroko pojętym old school hip-hopem. - Muzyka, którą robię musi bujać. Do tego ma się dobrze tańczyć - mówił w Czwórce Decó. - Dużo rozmawiamy o koncepcji naszej muzyki, promocji nagrań. Wszystko, co się dzieje w zespole, to nasze wspólne ustalenia - dodawał Sad Man.

Na swoim koncie mają trzy albumy: "zDECydowanie" i "Luźna Szpilerka mixtape", oraz "Akaizm". W tym roku odbędzie się premiera ich najnowszego albumu "Boom Bengers". Płyta zawiera 16 solidnych pozycji, brzmieniem nawiązuje do "złotej ery hiphopu".

Szpilersi formalnie stanowią trio, ale podczas produkcji muzycznych współpracują z zaprzyjaźnionymi muzykami. Jak powstała grupa, skąd wzięła się jej nazwa i co wspólnego ma z językiem niemieckim? Co łączy muzyków Spilersów z Krakowem i czym jeszcze zaskoczą słuchaczy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

W programie mówiliśmy także o drugiej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Decó (bboy, mc, beatmaker), dj Sad Man (gramofony)

Data emisji: 28.09.2018

Godzina emisji: 19.07

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista