Odliczamy czas do ogłoszenia zwycięzcy drugiej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 13:36
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 października w audycji "Będzie głośno". Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. 
Audio
  • Michał Urbaniak opowiada czym jest debitancka płyta dla młodych artystów (Czwórka)
  • Marika radzi młodym debiutantom (Czwórka/Będzie głośno!)
  • Ms. Obsession o debiutanckiej płycie i pierwszym koncercie w studiu Czwórki (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Dlaczego warto promować swoją muzykę? Marcelina o debiutantach na polskiej scenie muzycznej (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Mery Spolsky o swoim debiucie, pierwszych koncertach i płycie (Będzie głośno!/Czworka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Zakończyliśmy pierwszy etap drugiej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Od 2 sierpnia do 14 września na stronie www.czworka.online można było przesyłać zgłoszenia i materiał do odsłuchu. Aby wziąć udział w konkursie należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z inną wytwórnią muzyczną.

Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w grudniu 2018 w studiu radiowej Czwórki. Nagra także teledysk do singlowej piosenki, promującej wydawnictwo, czeka go sesja zdjęciowa, promocja w radiu i mediach społecznościowych. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>> 

Posłuchaj koncertu Ms. Obsession w Czwórce:

Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Autorów Zaiks, który ufunduje dwie dodatkowe nagrody finansowe: dla autora najlepszego tekstu oraz autora najlepszej kompozycji. POSŁUCHAJ WIĘCEJ w audycji "Będzie głośno!" >>>

Rok temu zgłosiło się do nas 108 artystów, do drugiej odsłony - 169! :) - ponad 1000 piosenek z gatunków: rock, pop, electro pop, metal, grunge, reggae, folk, hip hop, klasyka, disco, czy instrumentale.

PRZECZYTAJ REGULAMIN KONKURSU Wydaj płytę z "Będzie Głośno"


Logo drugiej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno" Logo drugiej odsłony "Wydaj płytę z Będzie głośno"

Laureatką ubiegłorocznego konkursu została Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł, która wydała płytę zatytułowaną "Manekin". Wokalistka, autorka tekstów, producent muzyczny - zawsze podążała własną drogą, co niejednokrotnie zostało docenione - w 2013 roku stworzyła utwór "Borderline" do muzyki Tricky'ego, w 2016 roku wystąpiła z zespołem Sotei w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, w marcu 2017 zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition, w październiku ukazał się jej debiutancki album, który Ms. Obsession wydała razem z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia w ramach akcji "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

Płyta "Manekin" ukazała się 27 października, tego samego dnia artystka wraz z zespołem wystąpiła w studiu koncertowym radiowej Czwórki.

***

Damian Sikorski/kd/ac

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ms. Obsession: żyję na granicy dwóch światów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 19:04
- Z jednej strony żyję swoim codziennym życiem, z drugiej, wciąż szukam pomysłów na kolejną płytę i mam ich coraz więcej. Te dwa światy, realny i artystyczny, wciąż się u mnie przenikają - tłumaczy Aleksandrą Warchoł, czyli Ms. Obsession.
rozwiń zwiń