Polska 1918. Styl życia w Niepodległej

- W listopadzie 1918 roku kobiety nosiły wełniane płaszcze, mniej lub bardziej marszczone pod biustem oraz sweterki. W modzie królowały spódnice - wtedy już niemalże w każdym fasonie - opowiada modowa blogerka Karolina Żebrowska.     
Modelka w sweterku z aplikacjami i nakryciu głowy wiązanym pod szyją
Modelka w sweterku z aplikacjami i nakryciu głowy wiązanym pod szyjąFoto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji
O Audycji
Tytuł Polska 1918. Styl życia w Niepodległej
Prowadzący Justyna Majchrzak
Opis

- Były spódnice sięgające kostki, które traktowano jako relikt sprzed czasów I wojny oraz takie ledwie zakrywające kolano - opowiada autorka "Domowej Kostiumologii". - Do tego nosiło się kapelusze, małe turbany oraz sterczące pióra - dodaje.

W audycji sprawdzamy też, jak toczyło się życie w wolnej Polsce zaraz po odzyskaniu niepodległości. Do jakich szkół chodziły dzieci, czego się uczyły, gdzie można było studiować? Jaka waluta obowiązywała, jak wyglądały banknoty i monety? Gdzie toczyło się życie towarzyskie i gdzie było opisywane, jak wyglądała struktura społeczeństwa. Na te pytania odpowiedzi szukaliśmy z Pawłem Skibińskim autorem książki "Polska 1918".

***

Tytuł audycji: Klucz Kulturowy

Data emisji: 10.11.2018

Godzina emisji: 15.09

Playlista
Tagi

Playlista