Polskie Radio
Section05

Justyna Majchrzak

Z nami dobrze zaczniesz dzień! Wakacyjne "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom". Tego jeszcze nie było!

Gdzie pieprz rośnie? Co w muzyce oznacza synopsis? Jak pokochać owady? Które miejsca w Polsce warto pokazać dzieciom? To tylko niektóre z zagadnień przygotowanych przez Polskie Radio Dzieciom na tegoroczne wakacje. Od 1 lipca nadajemy specjalne, wakacyjne "Poranki" po brzegi wypełnione ciekawostkami i pomysłami na każdy dzień. Nowością w naszej letniej ramówce są weekendowe wydania "Poranków". Tego jeszcze nie było! Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  wakacje radio dla dzieci Poranek Polskiego Radia Dzieciom DAB+ Martyna Chuderska Zbigniew Kozłowski

Aleksandra Struska-Musiał w "Jedynce Dzieciom"

W "Jedynce Dzieciom" spotkanie z Aleksandrą Struską-Musiał, autorką cyklu książek o Ulicy Pazurkowej. Z panią Aleksandrą porozmawialiśmy o początku tej kociej historii i o sąsiadach, którzy mogą stać się grupą wspierających się przyjaciół. Będzie to dobry początek dla fragmentów książki, z którą słuchacze Jedynki dzieciom będą mogli zapoznać się przez trzy kolejne weekendy.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Aleksandra Struska-Musiał

"Melchiory 2023" rozstrzygnięte. "Reportaż ma się dobrze"

"Melchiory 2023" rozstrzygnięte. Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów, a nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej Gali Polskich Reportażystów w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Melchiory reportaż dokument radiowy Maciej Jastrzębski

Złote Mikrofony 2022. Poznaliśmy laureatów najważniejszych nagród Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Polskie Radio przyznało swoje najważniejsze nagrody - Złote Mikrofony zwane "radiowymi Oscarami". Uroczysta gala odbyła się 18 kwietnia 2023 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Złote Mikrofony otrzymali: Edyta Poźniak, Maciej Jastrzębski, Joanna Grotkowska i Justyna Majchrzak oraz Agnieszka Łukasiewicz. Honorowe Złote Mikrofony otrzymali Marcin Kusy i Krzysztof Świątek.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU złote mikrofony

Dzień św. Patryka - czyli wszystko co zielone

W piątkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy o naturalnych fabrykach tlenu, czyli roślinach. Sprawdziliśmy gdzie na świecie jest najwięcej lasów, a gdzie jest zieleni najmniej. Zawarliśmy znajomość z Czarnoksiężnikiem ze Szmaragdowego Grodu i sprawdziliśmy, z jakich owoców można by zrobić zieloną galaretkę. Był też slalom przez zielone pytania - dla chętnych.
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci kolor zielony DAB+