Zofia Tomasik. Jak odnaleźć się w artystycznym świecie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 17:38
Grafika komputerowa, montaż filmów dokumentalnych, czy video-art, czyli tworzenie zupełnie abstrakcyjnych form filmowych - to kierunki, w których rozwija się artystycznie Zofia Tomasik, studentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  
Zofia Tomasik
Zofia TomasikFoto: Renata Żuchowska/Czwórka

kultura, kultura hp, sztuka

anna panek 1200.jpg
Konkretna architektura i zmysłowe malarstwo Anny Panek

Sztuka Mediów to, jak podkreśla gość Czwórki, studia, które dają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego, m.in. w kierunku grafiki komputerowej. Zofia Tomasik podjęła wyzwanie, i opracowała oprawę graficzną dla jednej z prestiżowych konferencji ekonomicznych. - To była przygoda. Dzięki temu cała strona wizualna tego wydarzenia jest moją wizytówką. Plakaty, kupony, zaproszenia - to elementy, które na pierwszy rzut oka nie są najważniejsze, a jednak stanowią o całości - spominała w Czwórce. 

ZOBACZ TAKŻE  Kamil Sobiecki - wiolonczelista, który został malarzem >>>

albert memeti 1200.jpg
Albert Memeti. Jak miłość do opery zmieniła jego życie

Jak podkreślała, w studiach, które wybrała, ważne jest to, że można próbować właściwie wszystkiego, i dzięki temu jasno sprecyzować, czym chcemy zajmować się w życiu. - Robimy to, co chcemy pod okiem najbardziej doświadczonych profesorów i to jest cudowne. Sama chciałabym spróbować jeszcze m.in. performance’u - tłumaczyła.

ZOBACZ TAKŻE O zdjęciach, które pomagają aktorom dostać rolę >>>

Po licencjacie, który niebawem ją czeka, Zofia Tomasik chce skupić się jednak na video-arcie. Co urzekło ją w tej własnie formie artystycznej kreacji? O tym, ale także o tym, jak zorganizować swoje artystyczne życie i jak połączyć sztukę z ekonomią - opowiadała w rozmowie z Katarzyną Cygler. 

W programie przedstawiliśmy także m.in. zespół Bloodless Lovers Club. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Zofia Tomasik (studentka Sztuki mediów ASP, Stowarzyszenie Youth 2.0)

Data emisji: 23.02.2020 

Godzina emisji: 15.13

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Katarzyna Cygler