| Opis |
Grzybobranie im. Johna Cage’a to artystyczno-towarzyskie spotkanie inspirowane życiem i strategiami twórczymi Johna Cage’a, które odbędzie się po raz trzeci niedaleko Wrocławia. Cage był również zapalonym mykologiem: razem z przyjaciółmi współtworzył Nowojorskie Stowarzyszenie Mykologiczne. Grzybobranie, jak się wydaje, jest dziedziną życia naturalnie związaną z odkrywaniem i docieraniem do zakamarków otaczającego świata, wędrówką poprzez szczeliny świadomości, znajdowaniem przyjemności w ledwie zauważalnych zmianach otaczającego świata. Może być również poszukiwaniem własnych rytuałów i symboli, wewnętrznych wejść prowadzących w świat przestrzeni lasu i natury, pojednaniem się z siłami starszymi od naszej cywilizacji, zepchniętymi przez współczesność do sfery mitów, w miejsca zakryte. W tym roku Grzybobranie poprowadzi Monika Kucia, dziennikarka i kuratorka kulinarna, autorka performatywnych wydarzeń artystycznokulinarnych. Podczas spacerów w lesie, nie zawsze zostaną odnalezione grzyby i o to chodzi.
|