Techno Rączka powraca na scenę i do Poczty Głównej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 14:11
HiTrash, Vi, Vertical Spectrum, a drugiego dnia daisy cutter, Diabot, Anathomy od Mashup czy Jurek Przeździecki - tych przedstawicieli muzyki elektronicznej usłyszymy w ramach marcowych eventów z cyklu Techno Rączka na Poczcie, które odbędą się w klubie Poczta Główna w Krakowie.
Jakie brzmienia usłyszymy w niedzielę?
Jakie brzmienia usłyszymy w niedzielę?Foto: Little Pig Studio/Shutterstock.com

Techno Rączka powraca i w marcu organizuje dwa nowe wydarzenia - tym razem pojawią się w krakowskim klubie Poczta Główna. - Dobrze jest powrócić po tak długiej przerwie, to prawdziwa ekscytacja. Wracają przyjemne wspomnienia z poprzednich lat, gdy rzeczywiście dużo się działo - opowiadał Marcin Wądek z ekipy Techno Rączki. 

Jak tłumaczył, w ciągu ostatnich dwóch lat, gdy kulturę i muzykę w dużej mierze zdominowała pandemia, ekipa Techno Rączki nie próżnowała. - To nie oznacza, że nic nie robiliśmy. Ten czas to był dobry moment na złapanie szerszej perspektywy, zajmowanie się innymi sprawami - podkreślał gość Czwórki. - Przez ten czas stworzyliśmy jednak dwie imprezy, z czego jedna odbyła się w Katowicach - wyliczał.  

W marcu Techno Rączka przeniesie się do nowego miejsca - krakowskiego klubu Poczta Główna. - Budynek z końcówki XIX wieku to właściwie jedna z wizytówek tego miasta. Z zewnątrz gmach jest piękny, ale wewnątrz także ma mnóstwo tajemniczych zakamarków, ma duszę - zapewniał gość Czwórki. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo. - Staramy się wzbogacić przestrzeń tego budynku, ale nie zmieniać go - tłumaczył Marcin Wądek. 

Posłuchaj
10:49 czwórka techno rączka 2022_02_23-08-16-43.mp3 Marcin Wądek opowiada o tegorocznych odsłonach Techno Rączki (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Pierwszy event odbędzie się 5 marca, a organizatorzy stawiają na polski line up. - Wystąpi m.in. reprezentant Krakowa HiTrash, wschodząca gwiazda, która niezwykle się rozwinęła w ostatnim czasie, czyli Vi, Michał Wolski z Warszawy, a także Vertical Spectrum, czyli artysta z bardzo długim stażem, prawdziwy "kozak", jeśli chodzi o wydawnictwa muzyczne - podkreślał gość Czwórki. 

Podczas drugiej imprezy, czyli 19 marca zagra m.in. Jurek Przeździecki, który rezyduje na antenie Czwórki. Ostatnio głośno zrobiło się o muzyku także z powodu jego współpracy z labelem Niny Krawitz. - Zagrają także daisy cutter, Diabot z Krakowa. Nie można też zapomnieć o Anathomy od Mashup - wyliczał Marcin Wądek. Pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami odbędzie się weekend otwarcia klubu Poczta Główna. - Będzie się sporo działo - podkreślał gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Marcin Wądek (organizator wydarzeń, ekipa Techno Rączki)

Data emisji: 23.02.2022

Godzina emisji: 08.15

kd