Wiosenne porządki bez chemii

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:44
- Silne środki chemiczne zabija nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia bakterie, ale również te potrzebne. Naukowo udowodniono, że przesadna sterylność nie jest zdrowa dla organizmu - mówiła Martyna Majewska z bloga naturalnienaturlani.pl.
Audio
  • Martyna Majewska zdradza sposoby na naturalne środki czystości (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Marc Bruxelle

joanna baranowska 1200.jpg
Domowy kompostownik - naturalny nawóz dla twoich roślin

Zaproszona do studia Czwórki ekspertka wyjaśniała, dlaczego powinniśmy zrezygnować z wybierania komercyjnych środków chemicznych. - Środki czyszczące dostępne w sklepach posiadają w swoim składzie wyłącznie związki chemiczne. Kontakt z nimi, zwłaszcza wdychanie oparów jest niebezpieczne dla naszego zdrowia - opowiadała. 

Dbałam o to, co wrzucam do środka, ale trułam się od zewnątrz. Postanowiłam, że będę korzystała tylko z takich produktów, których składniki nie będą mi zaszkodzić Martyna Majewska

Czym zastąpić zapach proszku przy robieniu prania? Jak sprawić, by nasz dom był nie tylko czysty, ale także zdrowy dla naszego organizmu i przy okazji przyjemnie pachniał? Na ten temat rozmawialiśmy z pasjonatką ekologicznego stylu życia Martyną Majewską. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Martyna Majewska z bloga naturalnienaturlani.pl

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 8.17

ac