X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gronostaj – bezwzględny drapieżnik czy najlepszy przyjaciel?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:13
Choć wygląda jak urocza maskotka, to podczas nocnych polowań bezwzględnie atakuje rywali, nierzadko większych od siebie, w tym także ptaki. Czy z gronostajem można się zaprzyjaźnić?
Audio
  • Tajemnice gronostajów - czego nie wiecie o tych zwierzętach? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Gronostaj
GronostajFoto: Jukka Jantunen/Shutterstock.com

shutterstock muflon zima 1200.jpg
Typowy muflon. Gdzie go spotkasz?

Gronostaj pochodzi z rodziny łasicowatych, jednak jest od łasic większy i ma dłuższy ogon. - Gronostaje spotykamy najczęściej w dolinach rzek, ale też w lasach, czyli wszędzie tam, gdzie będą miały pokarm - tłumaczy Małgorzata Czyżewska z Lasów Państwowych, i jak podkreśla, to bezwzględne drapieżniki. - Gronostaje polują same, mają swoje terytoria i zakładają spiżarnie. Gdy jest więcej jedzenia, zbierają upolowane gryzonie w jednym miejscu, by potem z nich "korzystać" - tłumaczyła ekspertka.

W lecie sierść gronostaja jest koloru czekoladowo-brązowego na grzbiecie, żółto-białego na brzuchu, z czarnym końcem ogona, a w zimie futro zmienia na białe - także z czarnym końcem ogona. - To właśnie ten czarny koniec to charakterystyczna plamka wszywana w kołnierze rektorów, a wcześniej królów - mówi Małgorzata Czyżewska.

W jaki sposób gronostaje zagrażają przyrodzie i jaki jeszcze - poza negatywnym - mają na nią wpływ? Czy mogą być uroczymi pupilami domowymi? O tym w nagraniu materiału reporterskiego z audycji. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Data emisji: 4.01.2018

Godzina emisji: 6.35 - 7.35

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak