Polskie Radio
Section05

zwierzęta

Kotka urodziła się z sześcioma nogami. "Cud, że żyła tak długo"

Weterynarze byli w szoku, kiedy do ich kliniki trafiła roczna kotka z sześcioma nogami. - Kiedy ratownik powiedział, że wyrastają jej dodatkowe dwie nogi, moją pierwszą myślą było "to niemożliwe" - powiedziała Christine Koltun, dyrektorka organizacji Furget Me Not Animal Rescue. Eksperci ustalili, że dodatkowe nogi Bitsy (tak nazwano kotkę) pochodzą od bliźniaczki, którą ta "wchłonęła" jeszcze w łonie matki.
Zobacz więcej na temat:  kot Kanada ŚWIAT

Koniec Serengeti? Tanzania zbuduje lotnisko w sercu parku narodowego pełnego zwierząt

Serengeti - ikona afrykańskiej przyrody, miejsce słynnej migracji milionów dzikich zwierząt i jeden z ostatnich bastionów dzikiej natury na Ziemi - może wkrótce zmienić się nie do poznania. Głównym powodem budowy lotniska w sercu pełnego dzikich zwierząt parku narodowego jest przyciągnięcie jak największej liczby turystów. Tanzania czerpie ogromne dochody z turystyki, a Serengeti jest jednym z jej największych atutów. Jednak, czy rozwój powinien iść w parze z niszczeniem przyrody?
Zobacz więcej na temat:  Afryka Tanzania lotnisko turystyka

Najstarsze zwierzę w Europie mieszka w Polsce. Aligatorzyca Marta skończyła 95 lat

Jest jedną z najsłynniejszych mieszkanek Płocka, do którego przyjechała w 1960 roku z USA. Aligatorzyca Marta skończyła niedawno 95 lat. Jest najstarszym zwierzęciem w ogrodach zoologicznych Europy. Aligatory żyją średnio 60 do 70 lat, dlatego Marta i pod tym względem jest rekordzistką. Zwierzę już w lutym dostało w prezencie zmodernizowane, ogromne terrarium.
Zobacz więcej na temat:  ZOO Płock

Skąd tak naprawdę wziął się koronawirus? Zaskakujące ustalenia

Wirus SARS-CoV-2 nie zmaterializował się nagle i bez ostrzeżenia. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego ustalili, że jego przodek przebył tysiące kilometrów przez Azję Południowo-Wschodnią, zanim dotarł do człowieka. To nie natura przyspieszyła ten proces - to człowiek, przez handel dzikimi zwierzętami, skrócił drogę do pandemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NAUKA COVID-19 koronawirus pandemia