Polskie Radio
Section05
zwierzęta

W obronie zwierząt. "Nie dla cyrku, hodowli i łańcucha"

Do laski marszałkowskiej wpłynął wreszcie dawno zapowiadany i długo dyskutowany projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. - W ten sposób chcemy wyeliminować patologię lub przynajmniej bardziej ją ograniczyć - tłumaczy poseł Krzysztof Czabański, członek parlamentarnego Zespółu Przyjaciół Zwierząt i jeden z wnioskodawców nowelizacji ustawy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka zwierzęta ekologia Piotr Firan POLSKA

Kobiety Sukcesu: Dorota Szulc-Wojtasik, z miłością do zwierząt

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, której prawdziwą miłością są zwierzęta. Dorota Szulc-Wojtasik, red. nacz. magazynu "Cztery Łapy", pracuje jako wolontariuszka w schroniskach dla czworonogów i uczestniczy w akcjach "dobrej adopcji". Jest również pomysłodawczynią warszawskich  pomników  "Szczęśliwego Psa"  oraz  "Niezależnego Kota Cyryla". W Polskim Radiu 24 opowiedziała o swoich pasjach oraz o tym, czym dla niej jest miłość do zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta

"Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest potrzebna"

– Nie ma żadnego powodu, był istniał przemysł, którego jedyną racją bytu jest zarabianie na cierpieniu zwierząt – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa większości parlamentarnej, w ostatnich dniach wpłynął do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt zwierzęta Krzysztof Czabański Prawo i Sprawiedliwość

"To wygaszanie kwitnącej branży w imię cudzych interesów"

Wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt, wprowadzenie obowiązku znakowania psów i utworzenie centralnego rejestru, a także zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w cyrkach – to niektóre z zapisów projektu ustawy o ochronie zwierząt wniesionego do Sejmu przez grupę posłów PiS. O założeniach projektu mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta zwierzęta domowe Sejm