Polskie Radio
Section05
zwierzęta

Zwierzęta chorują też zimą. Jak w mróz ruszyć do weterynarza?

Zima nie sprzyja zdrowiu, zwłaszcza jeśli chodzi o małe ssaki. - Świnki morskie, króliki, myszoskoczki i szczury są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i źle znoszą nie tylko mrozy, ale też przeciągi - tłumaczy dr Aleksandra Maluta. - Przebycie nawet krótkiego dystansu jest dla nich w obecnych warunkach dużym wyzwaniem.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka zwierzęta zwierzęta domowe STYL ŻYCIA Kacper Kowalczyk

O przygodach zwierząt i mądrości dziadków

Chyba w całej Polsce mamy piękną, śnieżną zimę! Jest mroźno, prawda? W takie zimne, krótkie dni na wsiach częściej siedziało się w domu. Dla rozrywki opowiadano sobie anegdoty i legendy. Można było usłyszeć mrożące krew w żyłach opowieści o duchach i niezwykłe historie o zwierzętach. Często opowiadali je najstarsi w rodzinie – dziadkowie i babcie...
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor Hanna Szczęśniak zwierzęta

Tropami dzikich zwierząt w Warszawie

Kolejna propozycja na ferie. Tym razem zachęcamy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wybrania się na rodzinną wyprawę szlakiem zwierząt warszawskich. Spacery po wybranych dzielnicach mogą być tak emocjonujące, jak odległa podróż w nieznane. Zapraszamy do poznania bobrów i innych dzikich zwierząt z praskiego brzegu, ptaków, które upodobały sobie Park Arkadia na Mokotowie i odkrywania tropów zwierząt na Starym Mieście. Czyli ferie z Muzeum Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska zwierzęta

FELIETON Mój pies kandyduje do Senatu. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Mam w domu rewolucję. Płowy potwór zwany Jarvisem nasłuchał się noworocznych mądrości dyrektor poznańskiego ZOO Ewy Zgrabczyńskiej i uroiło mu się, że jest osobą. W efekcie nie dość, że odmawia wykonywania poleceń, to jeszcze postanowił kandydować w najbliższych wyborach na senatora. Obecnie terroryzuje mnie, szczerząc zęby i powarkując, żebym po znajomości załatwiła mu wywiad w radiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton zwierzęta