Polskie Radio
Section05
zwierzęta

"Nie będzie powrotu do Piątki dla zwierząt". Minister rolnictwa o nowych przepisach

- Ja również głosowałem przeciwko temu projektowi uznając dwa zapisy na tamtym etapie za niekorzystne dla rolnictwa czyli zakaz uboju rytualnego i odbieranie zwierząt przez organizacje ekologiczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o "Piątce dla zwierząt" Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Henryk Kowalczyk PiS rolnictwo pieniądze zwierzęta ochrona zwierząt

"Ludzka kondycja jest głównie kondycją zwierzęcą"

- W wielu miejscach swojego dzieła Alasdair MacIntyre podkreślał, że nasza ludzka kondycja jest głównie kondycją zwierzęcą. Wbrew temu, co propagowane jest w dominujących obecnie nurtach, nie jesteśmy duchem w ciele, który może za pomocą wyrafinowanych koncepcji moralnych zupełnie oderwać się od tego, że jesteśmy ciałami. Nie tyle posiadamy ciała, co ciałami jesteśmy - mówił w audycji Wojciech Szymański.
Zobacz więcej na temat:  filozofia etyka zwierzęta Dwójka Michał Nowak

Fryzjer, masaż i inne usługi... Jak dbamy o nasze psy?

Właściciele chętnie dbają o swoje zwierzęta. Dużą popularnością cieszą się m.in. wizyty u psiego fryzjera. - Niektóre zwierzęta można obsługiwać w domu, natomiast te obdarzone bardziej efektownym włosem, wymagają regularnej pielęgnacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wiesława Lato, właścicielka jednego z warszawskich gabinetów psich fryzur i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Groomerów.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej zwierzęta PSY

Obserwując zwierzęta. Czego możemy się od nich nauczyć?

Obserwacja zwierząt w parkach czy lasach to nie tylko przyjemność, ale też materiał do pracy dla wielu naukowców. Zwyczaje niektórych gatunków oraz wrodzone umiejętności mogą okazać się przełomowe w procesie opracowywania terapii dla osób cierpiących m.in. na schorzenia miażdżycowe, czy te związane z układem trawiennym. Jakie zwierzęta fascynują nas najbardziej?  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk zwierzęta STYL ŻYCIA