X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
zwierzęta

Wiosna tuż, tuż

Wiosna sie zbliża, ale zima wciąż walczy by pozostać z nami jak najdłużej. Mimo tej walki widać wyraźnie pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody. Czy owady jeszcze śpią, czy ptaki, które zimowały w naszym kraju wracają z zimowych ferii? Wiele fascynujących pytań stawia przed nami dzika przyroda. Na szczęście Pani Julia Dobrzańska zna na nie wszystkie odpowiedź. Zapraszamy.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom Zwierzyniec zwierzęta przyroda edukacja przyrodnicza

NIK krytycznie o kontroli nad środkami do leczenia zwierząt

Produkty zawierające substancje anaboliczne, hormonalne, odurzające i psychotropowe, które stosowane są w leczeniu zwierząt są poza jakąkolwiek kontrolą - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym dziś raporcie. W ocenie NIK, jest luka w systemie nadzoru nad obrotem i stosowaniem produktów zawierających wymienione substancje, które mogą powodować negatywne konsekwencje dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt. Dlatego powinny być poddane szczególnemu nadzorowi państwa.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli zwierzęta

Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W dzisiejszym Zwierzyńcu gościmy na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ponieważ właśnie tutaj już 10 marca czyli dokładnie za tydzień odbędą się warsztaty przyrodnicze. Warsztaty i wycieczka. Tematem spotkania będzie przyroda, która budzi się z zimowego snu. Porozmawiamy o zwierzętach, które wyraźnie poczuły wiosnę na terenie ogrodów wilanowskich
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom Zwierzyniec zwierzęta przyroda edukacja przyrodnicza Wilanów