Mihau - z muzycznego Berlina za deki Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:53
Michał Pec aka Mihau urodził się w Polsce, jednak większość dorosłego życia spędził w Niemczech. Do Czwórkowego studia przywozi wspaniałą muzyczną mieszankę. 
Mihau
MihauFoto: C&C Bookings
an on bast C&C bookings 1200.jpg
Taneczne improwizacje od An On Bast

Michał Pec aka Mihau urodził się w Polsce, na Mazurach w 1977 roku, tam spędził dzieciństwo, po czym, w 1988 roku, przeniósł się wraz z rodziną do Niemiec. 

Swoją miłość do muzyki elektronicznej odkrył na początku lat 90-tych, gdy przyjaciel zabrał go do miejsca, w którym niegdyś mieścił się bar ze striptizem. Michał do dziś pamięta, że miejsce to wciąż pokryte było czerwonym aksamitem, ale wówczas odbywały się tam już undergroundowe imprezy z muzyką z gatunków house i jungle. Po kilku latach chodzenia na imprezy w całych Niemczech kupił parę Technics’ów oraz prosty 2-kanałowy mikser i był stałym klientem u lokalnych sprzedawców płyt. Wtedy zaczęły się jego pierwsze imprezy gdzie wcielał się w rolę dj. 

Na przełomie tysiącleci on i prawie cała jego paczka przyjaciół przenieśli się do Berlina. Tam sam zaczął robić małe imprezy oraz after- hours na których grywał.

Zobacz także:

Dzięki zebranym doświadczeniom, po kilku latach zabawy z dj'ką stworzył wraz ze swoim ówczesnym kolegą Oliver'Em Koletzkim pierwszy biznes. Była to wytwórnia muzyczna "Stil vor Talent", której w tej chwili nikomu nie trzeba przedstawiać. Niestety po kilku latach ich drogi się rozeszły. 

Mihau grywał w legendarnym dla berlińskiego podziemia miejscu o nazwie Hangar oraz takich klubach jak Berghain, Berghain Kantine i Studio54. Jego sety to mieszanka muzyczna, począwszy od dubowych deep housów.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12”/h" we wtorek (28.09) o godz. 19.05 zaprasza Norbert "Bert" Borzym.

mat.pras./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka