OSCYP Snowboard Contest 2019

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:50
2 lutego snowboardziści z całego kraju spotkają się w Białce Tatrzańskiej, aby wspólnie wziąć udział w największym święcie polskiego snowboardingu. OSCYP Snowboard Contest 2019, po raz jedenasty zagości na tatrzańskim stoku Kotelnica. Dziś opublikowany został oficjalny plakat rywalizacji, nawiązujący do klasycznego stylu retro lat osiemdziesiątych.
OSCYP Snowboard Contest 2019
OSCYP Snowboard Contest 2019Foto: mat. pras.

Jedno jest pewne: śniegu nie zabraknie. Tak intensywnych opadów w naszym kraju nie było od wielu sezonów. Dzięki temu najlepsi w kraju snowboardziści mogą solidnie przygotować się do kolejnej rywalizacji w ramach serii OSCYP Snowboard Contest. Wśród korzystających z doskonałych warunków jest Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, zwycięzca edycji z poprzedniego roku. Czy w obecnym sezonie uda mu się obronić tytuł mistrza? Wydaje się, że największymi pretendentami do pokonania Wojtka są tacy zawodnicy jak Rafał Sypień, Piotrek Janosz czy Tomek Wolak. Wielokrotni zdobywcy miejsca na podium od kilku sezonów dominują w czołówce rywalizacji.

OSCYP Snowboard Contest to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także okazja do spotkania i zaprezentowania innych elementów składających się na kulturę snowboardową. W specjalnej strefie pod specjalnie stworzonym snowparkiem można zapoznać się i przetestować nowości sprzętowe od takich producentów jak Burton Snowboards czy GoPro. Kultura snowboardowa gromadzi w swoich szeregach także pasjonatów innych form ekspresji, czego przykładem jest chociażby Wojtek Zalot, mistrz graficznych kompozycji, który od wielu edycji odpowiada za wizualną część rywalizacji. Najnowsze dzieło Wojtka, plakat jedenastej edycji OSCYPa, zostało dzisiaj oficjalnie przedstawione opinii publicznej. „Kolorystycznie i typograficznie chciałem nawiązać do serii Retro Burtona: pomarańcz i wyblakły fiolet, a także rozciągnięty font i wyrazy pisane drukowanymi literami” mówi Wojtek o swojej nowej kompozycji. „Elementy plakatu nawiązują do klasycznego snowboardingu i czilowania przy grillu po całym dniu jazdy”.

Skoro wspomnieliśmy o snowparku, to trzeba również powiedzieć więcej o tegorocznych twórcach oscypowych przeszkód. W tym roku śnieżne figury przygotowuje ekipa Park Pirates, która jest odpowiedzialna między innymi za jakość jednego z najlepszych snowparków w Polsce – Burton Snowpark Białka Tatrzańska. Śnieżni piraci przygotowują slopestyle’owy setup, umożliwiający najlepszym w kraju snowboardzistom na zaprezentowanie swoich ulubionych trików.

Który z trików przekona skład sędziowski do przyznania jedenastego tytułu mistrza OSCYPa? Przekonamy się już 2 lutego podczas kolejnergo OSCYP Snowboard Contest. Przybywajcie na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Organizatorzy gwarantują mnóstwo pozytywnych emocji.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: zima snowboard