X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znane Są Kolejne Nazwiska Artystów 10. Edycji Up To Date Festival w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:21
Kilka dni temu ujawniliśmy pierwsze informacje nt. kształtu jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Up To Date, który odbędzie się w dn. 5–8 września br. w Białymstoku. Tym razem przyszedł czas na ogłoszenie kolejnej, sporej grupy artystów, którzy wystąpią na festiwalowych scenach.
Up To Date Festival 2019
Up To Date Festival 2019Foto: mat. pras.

Pulę ogłoszonych dziś artystów otwiera nie kto inny jak Sokół, który w Białymstoku zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty, będącej jedną z najbardziej niecodziennych i wyczekiwanych solowych premier tego roku. W Białymstoku pojawi się także IC3PEAK, rosyjska opowieść muzyczna z gatunku horroru stworzona prze Nastyę Kreslinę i Nicka Kostyleva – artystów audiowizualnych mieszkających w Moskwie. Na festiwalowych scenach zobaczymy także:

- Lone b2b Special Request, czyli nowy alias Paula Woolforda, ikony muzyki house i techno, oraz dogłębnie zanurzona w nostalgii muzyka Lone

- Ceephax Acid Crew live z praktycznie niekończącym się sznurem perkusyjnych automatów i syntezatorów

- Sega Bodega live, jeden z najbardziej innowacyjnych twórców muzyki elektronicznej.

Do Białegostoku powracają także:

- Dopplereffekt - jeden z najbardziej tajemniczych, ekscytujących i konsekwentnych wyzwań w muzyce elektronicznej

- Legowelt – który w Białymstoku wystąpi zagra na żywo jako GLADIO Live – czyli pod jednym ze swoich najbardziej rozpoznawalnych artystycznych pseudonimów z początków XXI wieku.

- Umwelt- ma na swoim koncie ponad czterdzieści wydawnictw, co czyni go jednym z najbardziej płodnych producentów muzycznych na elektronicznej mapie Francji.

Na tegorocznym Up To Date Festival usłyszymy także Milenę Głowacką, producentkę i performerkę mieszającą na co dzień w Reykjaviku. Po tym jak prezentowała swoją muzykę m.in. w berlińskim Tresorze  czy Corsica Studios w Londynie przyszedł czas na Białystok, gdzie zagra m.in. utwory ze swojego debiutanckiego winyla: „Immensity” wydanego przez label Delirio.

Desroi live to kolejny z dziś ogłoszonych artystów. Jego narracja należy do ciekawszych w prezentowanym gatunku muzycznym, a działania wydają się być podporządkowane pewnej artystycznej, modernistycznej wizji o bardzo określonej strukturze. Listę zaprezentowanych dziś artystów zamyka Mike Parker, prawdziwy weteran muzyki techno, działający na scenie od ponad 20 lat. W tym czasie wielokrotnie udowodnił w jak bardzo oryginalny i niepowtarzalny sposób można interpretować muzykę techno. Ta unikatowość okazała się decydująca i przyniosła mu światową rozpoznawalność. Teraz będziemy mogli przekonać się o tym osobiście w pierwszy wrześniowy weekend w Białymstoku.

Ogłoszeni dziś artyści dołączyli tym samym do zaprezentowanych już Anthony’ego Linella & Ali’ego Demirela z projektem „Winter Ashes” oraz Roberta Henke z projektem „Lumière III”, którzy w czwartek, 5 września br. podczas koncertu otwarcia rozpoczną 10. edycję Up To Date Festivalu

Poniżej komplet ogłoszonych do tej pory artystów X edycji Up To Date Festival:

Sokół

Dopplereffekt live

IC3PEAK

Legowelt pres. Gladio live

Lone b2b Special Request

Milena Głowacka live

Ceephax Acid Crew live

Desroi live

Sega Bodega live

Mike Parker

Umwelt live

 

Anthony Linell & Ali Demirel - „Winter Ashes”

Robert Henke - „Lumière III”,

 X-LECIE UP TO DATE FESTIVAL

Tegoroczna edycja jest dziesiątą w historii działań białostockiej ekipy tworzonej przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń. Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.

W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie, Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

Festiwal od samego początku napędza miłość do muzyki, kultury i ludzi. Dziś może on poszczycić się jednym z największych zapleczy najlepszych wolontariuszy na świecie. Festiwalowa rodzina ciągle się jednak powiększa – od kilku lat o seniorów, których kilkuset zdecydowało się na własnej skórze poznać kulturę młodych. A młodzi nie pozostali im dłużni, wysłali bowiem ok. 2000 pocztówek w ramach akcji „Wyślij pocztówkę do Babci”

Dziesięć lat Up To Date Festival to także sztuka, w tym sztuka uliczna – murale, wystawy, instalacje czy marka Pozdro Techno i najmłodsze dziecko białostockiej ekipy o już ugruntowanej pozycji, czyli Pozdro Techno Sound System. UTDF to dziś marka rozpoznawalna nie tylko w całej Polsce, ale i dostrzegana poza granicami kraju.

CZTERY DNI ZAMIAST DWÓCH

Po raz pierwszy w swojej historii Up To Date Festival będzie trwał nie dwa, lecz cztery dni. Rozpocznie się w czwartek, 5 września, a zakończy w niedzielę – 8 września. Dwa dni na Stadionie Miejskim uzupełniono tym samym o czwartkowy koncert otwarcia i jeden dodatkowy dzień z muzyką w stolicy Podlasia.

Koncert otwarcia to występy dwóch artystów. X edycję Up To Date Festival audiowizualnym występem rozpocznie Anthony Linell & Ali Demirel displays Winter Ashes. Po nim na scenie pojawi się Robert Henke z projektem Lumière III. Oba koncerty w nowej lokalizacji, dotąd nie kojarzonej z Festiwalem.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: muzyka elektroniczna Białystok