X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostróda Reggae Festival 2020 – Syn Boba Marley’a Gwiazdą Imprezy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 20:24
Wizyta artysty noszącego najsłynniejsze nazwisko w świecie reggae nie zdarza się u nas zbyt często. Na jubileuszowej 20 edycji Ostróda Reggae Festival wystąpi syn Boba Marley’a – Julian Marley. Organizatorzy poinformowali również o ważnych decyzjach związanych z dalszą przyszłością festiwalu. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 9-12.07 na terenie ostródzkich Czerwonych Koszar oraz Amfiteatru w Ostródzie.  
Julian Marley
Julian MarleyFoto: mat. pras.

JULIAN MARLEY & THE UPRISING

(Jamajka)

Syn największej ikony reggae i utalentowany wokalista, muzyk i producent po 10 latach powraca do Polski, aby promować swój nowy album „As I Am”.

Julian „JuJu” Marley przez całe życie jest związany z muzyką. Urodzony w Londynie w 1975 roku, został pobłogosławiony zarówno wielkim talentem i dziedzictwem ojca, jak i wyjątkową perspektywą wychowania w wielokulturowej społeczności. Od czasu nagrania swojej pierwszej piosenki w wieku 5 lat w domu rodzinnym Marley’ów w Kingston, Julian stał się zręcznym muzykiem samoukiem. Gra na gitarze basowej, perkusji i klawiszach. W 1989 roku wydał swój pierwszy album „Uprising”, nazywając tak również swój zespół. W 1992 roku przeprowadził się na Jamajkę i zaczął współpracować z takimi weteranami reggae jak Aston „Family Man” Barrett, Earl „Wire” Lindo, Tyrone Downie i Earl „Chinna” Smith. Jego drugie wydawnictwo „Lion in the Morning” to świadomy wysiłek, który odzwierciedla jego rosnącą dojrzałość i muzyczne wyrafinowanie. Julian współpracował przy tworzeniu albumu z grupą producencką Ghetto Youths International założoną przez braci Stephena i Ziggy’ego. W 1998 roku Julian wniósł wiele różnych elementów muzycznych do nagrodzonego Grammy albumu „The Miseducation of Lauryn Hill”. W 2003 dołączył do swojego rodzeństwa Stephena, Cedelli, Damiana i Kymani, aby napisać swoją wersję „Master Blaster” na album w hołdzie Steviego Wondera. Jego trzeci album „Awake” (2009) to korzenne reggae nasycone uliczną energią hip-hopu, dancehallem oraz R&B. Znów można tu usłyszeć jego braci. Płyta zdobyła tytuł „Najlepszy album roku” na International Reggae & World Music Awards (IRAWMA) i była nominowana do Grammy.

Julian wraz z rodziną Marley’ów wykonali serię występów rodzinnych „Africa Unite” m.in. w Etiopii, Ghanie i na Jamajce. Na zaproszenie rządu jamajskiego wystąpił podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Chinach i świętował tam razem z Usainem Boltem. Można go było zobaczyć na żywo w prawie wszystkich zakątkach świata.

W 2019 roku, po 10 latach przerwy, Julian wydał swój czwarty album „As I Am”.

Idąc śladami kultowego przesłania ojca, inspiruje go życie i duchowość. Pozostając wiernym swoim reggae korzeniom, wykracza poza gatunki muzyczne. Kolejne wydawnictwo Ghetto Youths International zawiera aż 17 utworów, w których jako producenci występują Julian Marley, Damian Marley i Stephen Marley. Wśród wielu imponujących gości usłyszycie Shaggy’ego i Beenie Mana. Cytując recenzję Reggaeville.com: „różnorodność tej płyty sprawia, że ​​jest niczym kolorowy muzyczny obraz z nowymi niespodziankami do odkrycia”. Teraz album nominowany jest do nagrody Grammy.

Będzie to pierwszy występ Juliana Marleya w Polsce od dekady.

Red Stage, 10-07-2020

PRZYSZŁOŚĆ ORF JEST JASNA

Organizatorzy festiwalu z Positive Music Promotion poinformowali, że dzięki projektowi Unii Europejskiej impreza ma zagwarantowane stałe dofinansowanie przez najbliższe 3 lata. Realizując założenia projektu, jeszcze w tym roku ORF odbędzie się w Czerwonych Koszarach i Amfiteatrze, ale w 2021 festiwal czeka trzecia w historii przeprowadzka w nowe miejsce. Wszystkie szczegóły można poznać pod linkiem:

Ostróda Reggae Festival

20 edycja, 09-12 lipca 2020, Ostróda

Dotychczas ogłoszeni artyści:

JULIAN MARLEY & THE UPRISING (JAM), JAMARAM MEETS JAHCOUSTIX (DE), MAX ROMEO & XANA ROMEO (JAM), INNA DE YARD (JAM)

mat. pras.