Czas na kolejną edycję Garmin Rescue Heroes

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 10:47
Oto, jak prezentują się plany tegorocznego cyklu wydarzeń dla najlepszych ratowników w kraju.
Garmin Rescue Heroes 2022
Garmin Rescue Heroes 2022Foto: mat. promocyjne

W sezonie letnim 2022 na kąpieliskach morskich i śródlądowych rozegrany zostanie wyjątkowy na skalę europejską cykl imprez z zakresu sportowego ratownictwa wodnego: Garmin Rescue Heroes. To kolejna odsłona tych zmagań, której patronujemy.

W ramach zawodów odbędą się:

  • Mistrzostwa Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym - 25.06-26.06, Jezioro Zegrzyńskie
  • Puchar Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym - 02.07-03.07, Jarosławki
  • International Polish Rescue Cup - 23.07-24.07, Mielenko
  • Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim - 06.08-07.08, Kąty Rybackie
  • Garmin Kids & Youth (zawody dla dzieci) - 13.08-14.08, Zborowo
  • Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym - 27.08, Pogoria III

Celem organizacji tych widowiskowych zawodów jest podnoszenie umiejętności ratowników z zakresu technik posługiwania się profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, integracja środowisk ratowników z całej Polski, a także sprawdzian przygotowania zawodników przed udziałem w Mistrzostwach Świata, które we wrześniu 2022 roku rozegrane zostaną we Włoszech.

W ramach zmagań rozgrywane zostaną konkurencje będące symulacją rzeczywistych akcji ratowniczych, w oparciu o regulamin Światowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS). Zawody są również doskonałym środkiem promocji ratownictwa i bezpiecznego wypoczynku nad wodą - przy okazji zmagań odbywać będą się pokazy i ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości oraz zajęcia ruchowe dla kibiców i odwiedzających arenę zawodów.

Organizatorem cyklu zawodów Garmin Rescue Heroes 2022 jest Fundacja RESCUEHOUSE we współpracy z Ratownictwo Wodne Sp. z o.o., Grupą Operacyjną Ratownictwa Wodnego oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. My po raz kolejny wcieliliśmy się w rolę Patrona Medialnego. Bezpośrednio z plaży relacjonować będziemy dla Was przebieg zmagań.

Garmin Rescue Heroes - przed nami pracowity sezon.

Razem z organizatorami serdecznie zapraszamy Was do udziału i kibicowania najlepszym w Polsce Ratownikom Wodnym, a po więcej informacji odsyłamy do strony internetowej www.grh.com.pl.

 

 

mat. prasowe, AŚ