Polskie Radio
Section05
aktywność fizyczna

Retro Liga - odtwarzanie przedwojennego świata piłki nożnej

Retro Liga to projekt łączący elementy piłki nożnej z historią sportu, którego celem jest ukazanie rozgrywek przedwojennej piłki nożnej ze szczególnym naciskiem na kluby, które zakończyły swoje funkcjonowanie w 1939 roku. Pomysłodawcami wydarzenia są przedstawiciele grup rekonstrukcji historycznej, dotychczas zajmujący się odtwarzaniem historii konkretnych pułków wojskowych walczących w czasie II wojny światowej. A o działalności Retro Ligi opowiedział Jacek Dąbrowski z Polskiego Radia Białystok.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ciecierska historia Polski rekonstrukcja aktywność fizyczna

Codzienne chodzenie - dla zdrowia fizycznego i psychicznego

To, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, wie już chyba każdy. Doniesienia specjalistów potwierdzają, że krótkie, nawet 10-minutowe codzienne chodzenie może przynieść korzyści zdrowotne. - Po prostu wstań i chodź. Przy regularnym chodzeniu zyskuje nasze ciało, umysł i poprawia się jakość życia - przekonuje Paweł Ziółkowski, psycholog biznesu i zdrowia.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna aktywność ruch zdrowie Marta Hoppe

Sport w życiu dziecka. Jak wybrać właściwą dyscyplinę?

Z jednej strony coraz więcej osób dorosłych zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna i zachęca do niej swoje dzieci, z drugiej zaś w pędzie życia trudno jest wypaść z codziennej rutyny i znaleźć czas na ruch. Ponadto udogodnienia, które pojawiły się wraz z rozwojem cywilizacji i ciągle ich przybywa, nie sprzyjają aktywności fizycznej, a wręcz zachęcają do tego, by ruszać się mniej. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica aktywność fizyczna zdrowie dziecka radio dla rodziców

Rodzinna pasja. "Życie w pełni zrównoważone" [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

– Nie zawsze jest tak, że tryskam entuzjazmem, że ładnie wyglądam, że mi się wszystko chce – mówi Karolina Dobrzyńska, mama trójki nastoletnich dzieci, która wraz z całą rodziną uprawia kitesurfing. Sport ten stał się nie tylko ich wspólną pasją, ale i sposobem na życie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż aktywność fizyczna rodzina aktywność Urszula Żółtowska-Tomaszewska pr poleca kitesurfing

Rodzinne pasje. "Życie w pełni zrównoważone" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

Karolina Dobrzyńska jest dziennikarką i mamą 3 nastoletnich dzieci. Nie ukrywa, że jest ciepłolubna, ale wakacje na sportowo spędza nad Bałtykiem na kitesurfingu z całą rodziną. Kiedyś była strasznym kanapowcem i mamą na cały etat. Teraz pływa na "kajcie" i chodzi na jogę.
Zobacz więcej na temat:  reportaż aktywność fizyczna rodzina aktywność Urszula Żółtowska-Tomaszewska Karolina Dobrzyńska