Polskie Radio
Section05
ratownik wodny

Podsumowanie sezonu kąpielowego. Jak zadbać o bezpieczny wypoczynek nad wodą?

To było najdłuższe lato w historii, które zresztą jeszcze trwa. Od maja temperatury pozwalają zażywać kąpieli nie tylko słonecznych, ale też wodnych. Niestety to generuje w statystykach dużą falę utonięć i zdarzeń na wodzie. Co dokładnie mówią statystyki i jakie powinniśmy wyciągnąć wnioski? 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz ratownik wodny bezpieczeństwo nad wodą pływanie nauka pływania społeczeństwo wypoczynek Klaudia Wasiek

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Relacje w Jedynce [POSŁUCHAJ]

W ramach Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim w Gdański (22-23 lipca), ratownicy rywalizowali w 9 widowiskowych i wymagających konkurencjach będących symulacjami rzeczywistych akcji i działań ratowniczych w oparciu o regulamin zawodów ILS - Światowej Organizacji Ratownictwa Wodnego. Relacje z najważniejszej letniej imprezy w dziedzinie sportowego ratownictwa wodnego gościły na antenie Jedynki i Czwórki przez cały weekend, skąd słuchacze dowiadują się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą.
Zobacz więcej na temat:  ratownik wodny Gdańsk Piotr Galus

Nocna akcja na Bałtyku. Morska Służba uratowała trzech nurków z Hiszpanii

W nocy z soboty na niedzielę ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR uratowali trzech nurków z Hiszpanii, których jednostka straciła sterowność 3 mile na północ od Górek Zachodnich. Funkcjonariusze policji ustalili, że załoga motorówki nie miała uprawnień do prowadzenia tej jednostki oraz nie uzyskała zgody na nurkowanie - poinformowała policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Morze Bałtyckie ratownik wodny Bałtyk służby i bezpieczeństwo

11-letni Antoni superbohaterem

Antoni Bobko z Przemyśla pomógł ratować ludzi nad morzem! 11-latek będąc na wakacjach z rodzicami w Rusinowie, jako jedyny zachował zimną krew i pomyślał o tym, żeby zadzwonić po pomoc. Poprowadził ratowników na miejsce, zarządził korytarz dla nich, aby mogli swobodnie przejść po plaży. Pomyślał nawet o tym, żeby podkopać rów, aby fala nie zalewała uratowanego chłopca leżącego na brzegu. Reszta osób stała sparaliżowana i patrzyła.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska plaża ratownik wodny