Polskie Radio
Section05
ratownik wodny

11-letni Antoni superbohaterem

Antoni Bobko z Przemyśla pomógł ratować ludzi nad morzem! 11-latek będąc na wakacjach z rodzicami w Rusinowie, jako jedyny zachował zimną krew i pomyślał o tym, żeby zadzwonić po pomoc. Poprowadził ratowników na miejsce, zarządził korytarz dla nich, aby mogli swobodnie przejść po plaży. Pomyślał nawet o tym, żeby podkopać rów, aby fala nie zalewała uratowanego chłopca leżącego na brzegu. Reszta osób stała sparaliżowana i patrzyła.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska plaża ratownik wodny

wywiad Echa tragedii w Jantarze. Ratownik WOPR: plażowicze nagminnie wchodzą do wody przy czerwonej fladze

- Nie zachęcam do tworzenia łańcuchów życia jako społecznej i oddolnej inicjatywy plażowiczów. To musi być kierowane przez specjalistów, czyli ratowników wodnych - powiedział prezes sopockiego WOPR Maciej Dziubich. Zwrócił również uwagę, że plażowicze wypoczywający nad polskim morzem nagminnie wchodzą do wody, gdy powiewa czerwona flaga, co tłumaczą tym, że chcą w pełni wykorzystać swój urlop.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo lato bezpieczeństwo ratownik wodny wakacje 2022 bezpieczeństwo nad wodą WOPR

Żeglarstwo jak szachy. Dariusz Urbanowicz na Lotos Nord Cup Gdańsk 2022

W Gdańsku w piątek 24 czerwca rozpoczęło się prawdziwe święto żeglarstwa – regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2022. Jednym z uczestników wydarzenia jest dziennikarz sportowy Trójki Dariusz Urbanowicz, który w audycji "Bed and breakfast" opowiedział, na czym polega funkcja młynkowego oraz dlaczego żeglarstwo można porównać do szachów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka woda plaża wakacje lato bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą czystość odpady Piotr Firan Raf Uzar ratownik wodny Dariusz Urbanowicz