"Nieprzeciętni inspirują do pokonywania własnych barier"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 17:08
Pasje zwycięzcy Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2017 to świat nauki i żeglarstwo, a jego motto to "wystarczy tylko chcieć". 
Audio
  • Mateusz Zaremba o tym, co jest kluczem do realizowania swoich pasji (TOP/Czwórka)
Mateusz Zaremba
Mateusz ZarembaFoto: Czwórka

Do 29 kwietnia czekamy na zgłoszenia w plebiscycie Nieprzeciętni 2018. Zgłoszenia można wysyłać na nieprzecietni@polskieradio.pl. Zgłosić można każdego: znajomego, członka rodziny, osobę, której nie znamy osobiście, ale jesteśmy przekonani, że to, co robi czyni ją nieprzeciętną. W kapitule Nieprzeciętnych 2018 znaleźni się m.in. Mateusz Damięcki, Grupa Filmowa Darwin, a także zeszłoroczny zwycięzca plebiscytu Mateusz Zaremba. Mateusz buduje rakiety, cewki Tesli, roboty minisumo, a także gra na gitarze i pianinie. Należał do European Youth Council of KiiCS Project (Knowledge Incubation in Innovation and Creation for Science) oraz był członkiem załogi STS Fryderyk Chopin i przepłynął przez Atlantyk. - Lubię być blisko technologii, ponieważ otwiera nowe możliwości. Lubię być tam, gdzie coś się tworzy. Technologia daje mi możliwość bycia współczesną wersją artysty w każdej dziedzinie sztuki - mówił w rozmowie z Maciejem Oswaldem.

 Technologia jest połączeniem kreatywności i tworzenia. Jest czymś bardzo praktycznym i jednocześnie może zmienić niejedno życie Mateusz Zaremba

Dlaczego zdaniem laureata warto wziąć udział w plebiscycie Nieprzeciętni? - Plebiscyt Nieprzeciętni udowadnia, że warto walczyć o swoje pomysły. Inspiruje do pokonywania własnych barier - przekonywał.

Poznaj Czwórkowych Nieprzeciętnych 2018

Finał plebiscytu już 21 czerwca.

Nad czym obecnie pracuje Mateusz Zaremba? Kim dla niego jest osoba nieprzeciętna i co dał mu udział w plebiscycie Czwórki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotował: Maciej Oswald

Gość: Mateusz Zaremba (zwycięzca konkursu "Nieprzeciętni 2018")

Data audycji: 17.04.2018

Godzina audycji: 17.17

ac