"Wieczór rezydentów". Anja Kraft kontra Biotechnologia

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 21:13
Techno pełne emocji, mroczne beaty i... żabie motywy. - Żaby to bardzo inspirujące stworzenia - mówił w rozmowie z Anją Kraft twórca cyklu Biotechnologia. Co czeka nas podczas najbliższej odsłony tej imprezy?
Audio
  • Anja Kraft w rozmowie z współtwórcą projektu Biotechnologia (Wieczór Rezydentów/Czwórka)
Daniel i Anja w Czwórce
Daniel i Anja w CzwórceFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Od kilku lat obecny na warszawskiej scenie klubowej jako DJ, dopiero od roku działa jako Axis Operandi. Współtwórca platformy muzycznej i serii eventów pod hasłem Biotechnologia, stara się przekonać słuchaczy, że w techno jest w miejsce na cały wachlarz emocji. - Mało jest takich imprez, które promują techno i w których jest jednocześnie nastawienie na beat, miejsce na taniec, dynamikę, ale równocześnie jest dużo miejsca na muzyczną przestrzeń, budowanie napięcia, opowiadanie historii - mówił gość Czwórki o swoim pomyśle na Biotechnologię. Jak tłumaczył, do muzyki w jego projekcie dochodzi wyjątkowa oprawa wizualna. - Promujemy ją animacją, przedstawiającą historię naukowców z kosmosu, którzy za pomocą techno badają muzykalność różnych organizmów. Dzięki temu mieliśmy okazję obserwować, jak do techno tańczą gekony czy lemury, a następnym razem będą to żaby.

W swoich autorskich setach gość Czwórki poszukuje pomostu pomiędzy deepowym i nasączonym ambientem techno, a połamanymi bitami leftfield. Lubi wplatać tam elementy house czy electro, interesują go dźwięki psychodeliczne, kosmiczne, transowe, kwaśne i rozmarzone. Co nowego usłyszymy i zobaczymy podczas kolejnej, piątej już odsłony Biotechnologii i czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji >>>

***

Audycja: "Wieczór Rezydentów"

Prowadzący: Anja Kraft

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 19.05

kd

Czytaj także

Neogenn - fanatyk czarnej płyty

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:03
Neogen od lat konsekwentnie "zjada zęby" na miksowaniu różnych odmian techno. W taki świat zabrał nas też w Czwórce. 
rozwiń zwiń