Need For Speed Heat - znamy nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:09
Seria Need for Speed to bez wątpienia legenda wśród gier wyścigowych. Na przestrzeni ostatniej dekady seria zaliczała wzloty i upadki, a twórcy nie do końca wiedzieli, w którą stronę powinna zmierzać ich ścigałka. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Surie/Shutterstock

Każdy fan serii ciepło wspomina pierwsze Undergroundy, a także fantastycznego Most Wanted. Jeśli wierzyć zapowiedziom, najnowszy Need For Speed Heat ma szansę przywrócić dawny blask serii. Do internetu trafił nowy materiał z Need For Speed Heat, prosto z targów Gamescom 2019. Możemy zobaczyć na nim obszerny tuning optyczny aut, a także poznajemy listę pojazdów.

W grze zdobywać będziemy dwie waluty. Jedną z nich stanowić będą punkty reputacji, które otrzymywać będziemy za udział w wyścigach i posłużą nam do odblokowywania nowych części do aut. Akcesoria z kolei będziemy musieli zakupić za zarobione pieniądze w grze, które pojawią się w naszym portfelu za osiągnięcia zdobyte w legalnych wyścigach. Lista modyfikacji wydaje się ogromna i wszyscy miłośnicy zaawansowanego tuningu powinni znaleźć się w siódmym niebie. Możemy modyfikować zderzaki, spojlery, felgi. Nie zabraknie także licznych zmian karoserii naszej bestii.

Jeżeli chodzi o listę samochodów, prezentuje się ona równie okazale. Nie brakuje klasyków znanych z serii, ale przyjdzie nam także zasiąść za sterami współczesnych maszyn, które znamy ze zmagań na profesjonalnych torach wyścigowych. Każdy z pojazdów ma także przypisaną swoją kategorię, zatem będziemy mogli wybierać m.in. wśród aut sportowych, coupe, klasyków i wielu innych.

Nowy Need For Speed zapowiada się naprawdę obiecująco, ale jak znamy historię serii, musimy zachować pewną dozę rezerwy. Mimo że w poprzednich odsłonach twórcy także pozwalali nam bawić się modyfikacją aut, sama gra niestety nie zachwycała. Pozostaje nam cierpliwość i wiara, że Need For Speed Heat spełni oczekiwania zagorzałych fanów dawnych, udanych odsłon.

 

Łukasz “JeffreJ” Chmiel