Tekken 7 i ponad 5 mln sprzedanych kopii

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 15:37
Tekken 7 to bez wątpienia jedna z najlepszych odsłon popularnej bijatyki. Gra, która wcześniej stanowiła domenę konsolowców, tym razem mogła zagościć także na naszych komputerach osobistych. Otworzenie się na nowe platformy przez Bandai Namco okazało się strzałem w dziesiątkę i zaowocowało rewelacyjną sprzedażą.
Nowe postaci i powroty w trzecim sezonie Tekken 7. Z kim powalczymy?
Nowe postaci i powroty w trzecim sezonie Tekken 7. Z kim powalczymy? Foto: Leonel Calara/Shutterstock

Katsuhiro Harada poinformował za pośrednictwem Twittera, że Tekken 7 został zakupiony przez ponad 5 milionów graczy. Chociaż gatunek bijatyk w e-sporcie wciąż jest uważany za niszowy, to jego popularność wciąż rośnie. Tekken 7 miał premierę niespełna 3 lata temu i wciąż jest  rozwijany. W nasze ręce twórcy oddają nowe postaci, tworzą sezony i reagują na feedback społeczności. Czy to najlepszy wynik w historii serii? Otóż nie. Trzecia część Tekkena, która kręciła się w czytniku niemalże każdego posiadacza PSX’a, sprzedała się w liczbie 8,5 miliona egzemplarzy. Mimo konkurencji na rynku w postaci Mortal Kombat 11, Street Fightera czy Super Smash Bros, Tekken ma się dobrze, a community rośnie w siłę za sprawą nowych graczy.

 

Warto też wspomnieć o kolejnym sukcesie Fighting Games Challenge. Nasza rodzima organizacja otrzymała możliwość trzeci rok z rzędu organizacji turnieju będącego częścią trasy Tekken World Tour w randze Master. Podobnie jak w ubiegłym roku do Łodzi przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata, aby rywalizować o tytuł Króla Żelaznej Pięści. Więcej na ten temat usłyszycie podczas audycji Strefy Gamingu w Czwórce, 1-szego marca o godzinie 12:05. Zapraszam w imieniu swoim oraz gości, którymi będą Mariusz "ManieQ" Dziarmaga oraz Bartek "Bart" Jakubczyk. 

 

Łukasz “JeffreJ” Chmiel