X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Renata i Bartek Sabelowie: podróżowanie to forma spotkania

Renata i Bartek Sabelowie są parą podróżników. Renata jest propagatorką świadomego podróżowania, Bartek to pisarz i reporter. Oboje starają się podróżować wspierając kulturę lokalnych społeczności.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Dimitry Sukhov/Shutterstoc
O Audycji
Tytuł Odgradzając się od tradycji nie poznajemy prawdziwej kultury
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

- Turystyka coraz szybciej się globalizuje. To ogromny biznes, który wart jest 7,6 trylionów dolarów - mówiła Renata Sabela. - Tak naprawdę 10% światowego zysku stanową wpływy pochodzące z turystyki. Są miejsca na świecie, w których ta gałąź daje społeczności stabilne zatrudnienie. To prowadzi do zmian, które mogą przynieść w równym stopniu korzyści i straty. Stąd narodziła się idea świadomego podróżowania z poszanowaniem lokalnych tradycji - przekonywała. 

- Nie zastanawiamy się nad tym, co stoi za przemysłem turystycznym. Celem podróżowania do niedawna była chęć poznania innych kultur. Dziś się od nich odgradzamy. Podróżowanie to forma spotkania z ludźmi i kulturą. Coraz częściej o tym zapominamy - dodawał Bartek Sabela.

W jaki sposób możemy podróżować świadomie? Co ukształtowało współczesną turystykę? Dlaczego odgradzamy się od lokalnych kultur w podróży? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Świąteczną podróż" 

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Rozmawiał: Dominik Olędki

Goście: Renata i Bartek Sabelowie (podróżnicy)

Data emisji: 25.12.2018

Godzina emisji: 19.03

ac

Playlista
Tagi
Playlista