Tęskno zagrało. Radiowy debiut Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 08:20
Joanna Longić z Tęskno zadebiutowała w roli prowadzącej audycję "Dziewczyny grają". - Przygotowałam dużo pięknych wersów opatrzonych intrygującym komentarzem muzycznym. Jazz, folk, rap, muzyka alternatywna. Nie stawiam sobie żadnych granic - zapowiada artystka.
Joanna Longić  Tęskno
Joanna Longić / TęsknoFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
05:41 Czworka Dziewczyny graja - joanna longic 11.02.2021.mp3 Joanna Longić o muzyce, która ją porusza do łez (Dziewczyny grają/Czwórka)

Ballady, romanse, słowa i wiersze

Jako wokalistka i kompozytorka artystka przyznaje, że zawsze zwracała uwagę i na kompozycję, i na teksty utworów, dlatego w jej audycji nie zabraknie poezji. - Przy czym będzie to poezja, która wymyka się klasycznej definicji - opowiada. - Z jednej strony pojawią się muzyczne interpretacje wierszy znanych poetów, z drugiej strony będzie dosadnie i może czasami nawet niegrzecznie. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in. "Słowa" duetu Ballady i Romanse, "Piosenka o końcu świata" Agi Zaryan, "Niebo" Meli Koteluk oraz "Wiersze" Synów. 

POSŁUCHAJ: Muzyczna selekcja Tęskno >>>

Tęskno nagrywa i remiksuje

W audycji Joanna Longić opowiada także o najnowszych planach Tęskno. - W ostatnim czasie nagraliśmy dużo nowego materiału. Zrobiliśmy też remiks dla artysty, który często pojawia się na antenie Czwórki - mówi. - Nie mogę jeszcze zdradzić o kogo chodzi, ale liczę na to, że już wkrótce wspólnie będziemy mogli posłuchać tej piosenki. 

Sprawdź także:

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie artystki nagrały  debiutancki album "Mi" i otrzymały wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku Tęskno stało się jednoosobowym projektem Joanny Longić. Druga płyta sygnowana pod tą nazwą ukazała się w wiosną 2020 roku. 

tęskno - frajda (official lyric video) / tęskno


TRACKLISTA:

Ballady i romanse - Słowa

Jerz Igor - Melancholia

Monika Borzym - Wszystkie chwyty dozwolone

Myslovitz - W deszczu maleńkich, żółtych kwiatków

Aga Zaryan - Piosenka o końcu świata

Król - Przypominaj/Culpa

Mela Koteluk i Kwadrofonik - Niebo

Stanisław Halny, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch - Przedmieście

Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz - Planeta Kraków (LIVE)

Fisz Emade Tworzywo - Odwilż

Syny - Wiersze

***

Tytuł audycji: Dziewczyny grają

Prowadzi: Joanna Longić (Tęskno)

Data emisji: 11.02.2021

Godzina: 19.03

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Alternatywa