Bradley Cooper zagra w filmie o Bee Gees?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 16:45
Aktor otrzymał propozycję zagrania najstarszego z braci w filmie biograficznym o zespole. Jest głównym kandydatem do tej roli.
Bradley Cooper w Narodzinach gwiazdy
Bradley Cooper w "Narodzinach gwiazdy"Foto: Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Za produkcję filmu odpowiada Graham King oraz firma producencka Stevena Spielberga, autorem scenariusza jest Anthony McCarten, który ma na koncie dwie nominacje do Oscara za filmy "Czas mroku" oraz "Teoria wszystkiego". Twórcy mają zgodę spadkobierców na wykorzystanie muzyki zespołu.

Grupa Bee Gees uznawana jest za jedną z popularniejszych grup softrockowych na świecie, założona w 1958 roku przez trzech braci - Barry'ego, Robina i Maurice'a w ciągu ponad czterech dekad kariery sprzedała ponad 200 mln płyt. Ogromną popularność przyniosła jej muzyka stworzona do filmu "Gorączka sobotniej nocy" z Johnem Travoltą w roli głównej. Grupa istniała do 21 stycznia 2003 roku, rozwiązana została po śmierci jednego z braci - Maurice’a. Barry Gibb to jedyny żyjący członek zespołu.

Bradley Cooper obecnie pracuje nad innym dokumentem biograficznym. Będzie to opowieść o kompozytorze Leonardzie Bernsteinie, w tej produkcji aktor stanie za kamerą, będzie współscenarzystą, producentem oraz wystąpi w głównej roli.