Dan Brown powróci z... książką dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 14:12
Autor bestsellerów reaktywuje przy okazji karierę muzyka.
Dan Brown
Dan BrownFoto: Jan GRACZYNSKI/East News

Niemal każdy fan powieści sensacyjnych zna takie tytuły jak "Kod Leonarda da Vinci", "Anioły i demony" czy "Zaginiony symbol". To między innymi one zapewniły Danowi Brownowi status jednego z najbardziej poczytnych pisarzy XXI wieku. Mało kto jednak wie, że autor zaczynał swoją przygodę ze sztuką od... muzyki.

W 1989 roku Amerykanin nagrał album z muzyką dla dzieci, który wyprodukował korzystając głównie z syntezatorów. Płyta zatytułowana "Musica Animalia" rozeszła się w nakładzie około 500 egzemplarzy, a sam Brown szybko ruszył dalej.

Teraz, trzy dekady później pisarz reaktywuje swoją "karierę muzyka" i wyda płytę ponownie. Towarzyszyć jej będzie ilustrowana książka z wierszami Browna. "Wild Symphony", którą wydawnictwo Rodale Kids planuje zaprezentować już we wrześniu, skierowana będzie do dzieci w przedziale 3-7 lat. Historia opowiadać będzie o mysim dyrygencie, który planuje zwerbować inne zwierzęta do swojej orkiestry. Po drodze spotka go wiele przygód uczących cierpliwości, życzliwości i szacunku do innych.

Okładka książki "Wild Symphony" Dana Browna Okładka książki "Wild Symphony" Dana Browna

Wygląda na to, że najmłodsi również będą mieli szansę zatracić się w twórczości Dana Browna. Czy książka okaże się hitem? Dowiemy się już jesienią.


Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak