X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
literatura dziecięca

Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - premiera

”Jesteśmy w Teatrze Andersena. Proszę siąść wygodnie, oglądać spektakl, a na końcu – bić brawo!” - taką zachętę przed każdą sztuką teatralną mogą usłyszeć widzowie teatru Andersena w Lublinie. W ”Kulturotece” usłyszeć można było relację z premiery przedstawienia, bardzo ciepło przyjętego przez dzieci i dorosłych: ”Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca spektakl

Tajemnicza dwuosobowa postać w Kulturalnej strefie

W ”Kulturalnej Strefie” Martyna Chuderska rozmawiała  o ”Małym Skrzyżowaniu Kultur” i o koncercie ”Jerza Igora” w którym będzie można wziąć udział ostatniego dnia festiwalu. Gośćmi w studiu byli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow - dwuosobowy zespół z Warszawy. Artyści, którzy wyrośli z  muzyki alternatywnej, a w 2013 roku nagrali ”Królewicza” - swoją pierwszą piosenkę dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca

Edward Niziurski: "Patrzę na świat oczami dziecka"

- Wszystkie moje pomysły są wzięte albo z moich przeżyć szkolnych albo z tego, czego nie przeżyłem, ale chciałem przeżyć - opowiadał w Polskim Radiu w wywiadzie w 1966 roku. Najbardziej zasłynął z literatury przeznaczonej dla młodzieży i dzieci, ale to tylko fragment jego bogatej twórczości.
Zobacz więcej na temat:  Edmund Niziurski literatura młodzież pisarz pisarze i poeci proza HISTORIA literatura polska literatura przygodowa literatura dziecięca