Apokalipsa na turbodoładowaniu i grupa ludzi, która próbuje się jej wyrwać.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 08:00
Do premiery jeszcze trochę, ale czas zacząć opowieść o tym serialu. Nie tylko Wiedźmin, psia jucha!  - napisał o nowej produkcji Netflixa "Kierunek noc" Tomasz Bagiński.
Kierunek noc
Kierunek nocFoto: YT Netflix

Produkcja powstała na motywach powieści "Starość Aksolotla" Jacka Dukaja. Historia zaczyna się od niewyjaśnionego zdarzenia: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli wybierają więc kierunek na zachód, żeby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne. W sieci pojawił się pierwszy teaser serialu:

"Kierunek nocbędzie pierwszą belgijską produkcja dla platformy Netflix,  autorem scenariusza i showrunnerem jest Jason George („Narcos”), a producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj.

Powieści Jacka Dukaja, uważanego za najlepszego żyjącego autora fantastyki i science-fiction są tłumaczone na wiele języków. Na podstawie jego opowiadania "Katedra" Tomasz Bagiński zrealizował nominowany do Oscara krótkometrażowy film animowany. Bagiński jest też autorem większości ilustracji do powieści Jacka Dukaja.